Fotografovanie

Fotografovanie – kurzona
04
sep
35 €

Opis kurzu

Kurz fotografovania ťa naučí, ako rozmýšľať o fotografii inak. Ako zachytiť príbeh, ako vložiť do fotografie emóciu, ako pracovať s prirodzeným či umelým svetlom či ako pracovať s objektom fotografie a zvoliť si správnu lokáciu na fotenie. To všetko sú veci, ktoré posunú tvoje fotografie na úplne nový level. Tento kurz je iný ako klasické kurzy fotografovania, ktoré sa sústreďujú napríklad na prácu s fotoaparátom. Preniká do väčšej hĺbky a zistíš v ňom, ako sa z technicky dobre spravenej fotografie môže stať výnimočná fotografia.

A učiť ťa to budú traja úspešní a oceňovaní fotografi. Venujú sa najmä dokumentárnej a reportážnej fotografii. Majú za sebou mnohé úspechy, vlastné výstavy, ocenenia a ich fotografie nájdeš aj na titulkách celoštátnych denníkov a týždenníkov. Taktiež prednášajú na školách a vedú vlastné workshopy. Fotografovanie je pre nich celoživotné poslanie. V kurze na svojich vlastných fotografiách vysvetľujú rôzne postupy a techniky, ktoré pri fotení využívajú. Prenikneš hlbšie do ich tvorby a do ich myšlienkových procesov pri fotografovaní. Za každou dobrou fotografiou je príbeh a ten ti fascinujúcim spôsobom prerozprávajú. Absolvovaním tohto viac ako dvojhodinového kurzu fotenia získaš inšpirácie a návody, ako skvalitniť svoje fotografie.

Pre koho je kurz fotografovania?

Tento fotografický kurz je určený mierne pokročilým a pokročilým fotografom, ktorí majú zvládnuté základy práce s fotoaparátom, majú za sebou prvé skúsenosti s fotením a chcú svoje fotografovanie posunúť na vyššiu úroveň. Môže byť vhodný aj pre tých, ktorí zvažujú, že by sa chceli fotografiou živiť a chcú vidieť, ako vyzerá práca profesionálneho či umeleckého fotografa.

Čo získaš a naučíš sa?

Inšpirácia pri výbere správnej techniky
Ako si stanoviť tému fotografovania
Ako si vybrať lokáciu a objekt
Ako správne pracovať s objektom
Ako využívať prirodzené a umelé svetlo
Ako vložiť do fotografie príbeh
Ako vložiť do fotografie emóciu
Rôzne kompozičné tipy, vrátane netradičnej kompozície
Ďalšie rady

Obsah kurzu

Počet lekcií: 34 lekcií Čas: 126 minút

Lektori

Admin bar avatar

Pracoval ako osobný fotograf predsedu NR SR alebo fotograf časopisu .týždeň. Získal prestížne ocenenia ako Zlaté Oko na Czech Press Photo či ďalšie ocenenia v tejto súťaži, v Slovak Press Photo a Novinárskej cene. Jeho fotografie boli niekoľkokrát ocenené v rámci editing Best of Photojournalism a má za sebou vyše sto výstav doma aj v zahraničí. Prednáša fotografiu na Strednej umeleckej škole animovanej tvorby a na Katedre žurnalistiky UK. Vydal tri autorské knihy: Podoby viery, OUT a Anton Srholec- Bezdomovec z povolania.

Admin bar avatar

Viedol niekoľko fotografických workshopov, taktiež pôsobil ako fotoeditor. Občas fotografoval pre .týždeň a Hospodárske noviny. V súčasnosti fotí pre konzervatívny denník Postoj.sk a pôsobí aj ako lektor v Akadémii kreatívnej fotografie. Vo svojej fotografickej tvorbe zachytáva rôzne detaily života, spracováva vnímanie skutočných hodnôt a sociálnych tém. Svoju voľnú tvorbu pravidelne vystavuje na Slovensku. V roku 2013 zvíťazil v súťaži Slovak Press Photo v kategórii Každodenný život.

Admin bar avatar

Pracuje dlhé roky ako fotoreportér a vedúci obrazovej redakcie v agentúre TASR. Fotografuje aktuálne spoločenské, politické, kultúrne a športové udalosti. Jeho fotky sa často objavujú na titulných stranách celoštátnych denníkov. Získal niekoľko ocenení Slovak Press Photo a ceny Literárneho fondu. Prednášal aj na vysokej škole.

4.5

2 hodnotenia

5 bodov
50%
4 body
50%
3 body
0%
2 body
0%
1 bod
0%
  • karolina33

    Zaujimave

    Sú to také príbehy fotografií... je to iné ako klasické fotografické kurzy, fotografi tu opisujú, ako vznikali ich výnimočné fotografie, čo ich viedlo k odfoteniu danej fotky. Pretože nie je dôležitá technika, ale to, čo chcete fotkou povedať.
  • jan_pavlik

    Pekny kurz

    Fotim malo, takze nie vsetkemu som celkom rozumel, ale napriek tomu mi to dalo dost vela. Spatny pohlad skusenych fotografov na ich vlastne fotky (ktore je asi nikdy nebudem vediet nafotit), bol zaujimavy.
35 €

Úplne bezpečné. V prípade nespokojnosti ti vrátime peniaze.

Toto získaš:

 Viac ako 2 hodiny video-obsahu

  14-dňová garancia vrátenia peňazí

  Doživotný prístup

  Mnohoročné skúsenosti úspešných fotografov