...

Starostlivosť o bábätko

Videokurz “ Starostlivosť o bábätko „

Ste novými rodičmi a cítite sa trochu zmätení a neistí? Alebo sa len pripravujete na prírastok do rodiny a chcete byť čo najlepšie pripravení? Nech už ste v akejkoľvek fáze svojho rodičovstva, náš online kurz Starostlivosť o bábätko je pre vás tou správnou voľbou!

Pri starostlivosti o novorodenca môže byť veľa otázok a neistôt. Aby sme vám pomohli získať dôveru a pokoj v tejto úžasnej, no často náročnej ceste, vytvorili sme tento kurz. Sme presvedčení, že každý rodič má právo na prístup k spoľahlivým informáciám a podpore od skúsených odborníkov.

Popis rodičovského kurzu Starostlivosť o bábätko

Spôsob každodennej starostlivosti o bábätko veľmi zásadne ovplyvňuje tvorbu zakrivenia chrbtice a fixáciu pohybových vzorcov, ktoré využívame celý život. V kurze sa naučíte, ako sa o bábätko starať a zároveň ho stimulovať k fixácii správnych pohybových vzorcov a tvorbe zdravého zakrivenia chrbtice.

V online kurze o starostlivosti o bábätko sa dozviete:

 • ako bábätko správne zdvíhať, nosiť, pokladať (vrátane vkladania a vyťahovania z autosedačky)
 • ako pracovať s detským plačom spôsobeným dráždivosťou či bolesťou bruška
 • ako sa o bábätko starať – obliekať, kúpať, dojčiť, apod.
 • ako aktívne bábätko rozvíjať – pozícia na brušku, pozícia k hre
 • ako pomôcť sami sebe od bolesti chrbta
 • že prácu s bábätkom zvládne aj malé sedemročné dieťa

Neplatená časť kurzu

V neplatenej časti kurzu sa zameriame na novorodenecký plač, dráždivosť a záklony bábätiek. Teoreticky si vysvetlíme, prečo je nutné dráždivosť zmierniť a akú úlohu v tomto hrá páperová perinka. Ďalej sa v neplatenej časti kurzu dozviete aj niečo sami o sebe – o možných príčinách vašich bolestí chrbta. Vysvetlíme si, prečo má stimulujúca starostlivosť o bábätko zmysel a prečo je vhodné s ňou začať ihneď od narodenia, respektíve ihneď, ako sa o nej dozviete, ak už bábätko máte.

Vojtová metóda

Ak so svojím bábätkom cvičíte Vojtovu metódu, viete, že stimulujúca starostlivosť o dieťa efekty Vojtovej metódy veľmi podporia a iný druh starostlivosti naopak časť efektu reflexnej terapie zastaví? Viete, prečo je pre vaše bábätko dôležitý režim? Naučíte sa prvý spôsob zdvíhania a pokladania bábätka – cez bok.

Platená časť kurzu starostlivosti o bábätko

V platenej časti kurzu sa naučíte všetky spôsoby zdvíhania, pokladania, nosenia, a odovzdávania bábätka. Potom princípy stimulujúcej starostlivosti prenesieme aj do ostatných každodenných úkonov starostlivosti o dieťa – obliekanie, kúpanie, kŕmenie. Naučíte sa aj pozície na hranie a aktívne trávenie času s bábätkom. Teoreticky aj prakticky si vysvetlíme dôvody, prečo bábätka bolí bruško a ukážeme si, ako tieto ťažkosti zmierniť. Viete, ako bábätko správne upnúť do autosedačky a ako do nej bábätko obliekať?

Psychomotorický vývoj dieťaťa

Psychomotorický vývoj dieťaťa od narodenia do 15 mesiacov života je nutné starostlivo ustrážiť, pretože do tejto doby si vštepujeme pohybové vzorce a vytvárame zakrivenie chrbtice, ktoré nám zostáva na celý život a neskôr sa dá upraviť len s veľkými ťažkosťami, nezriedka nemožno napraviť vôbec. Navyše psychomotorický vývoj, pokiaľ je rešpektovaná stimulujúca starostlivosť o dieťa v každodennom režime, ako sa ju máte aj vy teraz možnosť naučiť, môže včas poukázať aj na iné problémy. Napríklad na zrakovú vadu. Na veľké množstvo zrakových chýb som v kurzoch už poukázala. Tým mohla byť zahájená terapia už vo veľmi útlom veku, čo zvyšuje pravdepodobnosť úplného odstránenia očnej vady (zistenú vadu po 6. roku života už nemožno odstrániť).

 

online kurz starostlivosť o bábatko

Lekcia online kurzu:

 1. Dvíhanie a pokladanie bábätka
 2. Dôvody pre stimulujúcu starostlivosť o bábätko
 3. Nevhodné spôsoby starostlivosti
 4. Predstavenie platenej časti
 5. Nosenie čelom do podložky
 6. Nosenie v náručí
 7. Používanie autosedačky
 8. Práca s perinkou
 9. Prehmaty
 10. Odovzdávanie bábätka
 11. Obliekanie a prebaľovanie bábätka
 12. Bolesti bruška a pozícia na umývanie zadočku
 13. Kúpanie
 14. Pretáčanie bábätka
 15. Dojčenie
 16. Ďalšia pozícia
 17. Bonus

 

Vďaka online kurzu Starostlivosť o bábätko získate istotu, že sa stanete informovanými a sebavedomými rodičmi. Pripojte sa k nám ešte dnes a urobte prvý krok k zabezpečeniu šťastného a zdravého začiatku pre vaše dieťa!

Zdieľaj kurz
 • Kurz obsahuje 4 lekcie zdarma
 • Doživotný prístup k lekciám
 • Certifikát o absolvovaní kurzu

Podobné kurzy

Online kurz Natáčanie videa pre začiatočníkov Natáčanie videa môže byť skvelým spôsobom, ako vyjadriť svoju kreativitu a zdieľať svoje nápady s ostatnými. Nemusíte hneď investovať do drahého vybavenia. V dnešnej...

Videokur Micro macramé Micro macramé, čiže drhanie – uzlovanie, je umenie tvorby nádherných šperkov pomocou uzlovania tenkých nití. Táto technika, ktorá je známa svojou precíznosťou a jemnosťou, umožňuje vytvárať detailné...

Video kurz Tejpovanie , alebo “ Ako si uľaviť od bolesti pomocou tejpovacích pások „ Tejpovanie, alebo kinesiotaping, je moderná technika využívaná športovcami, fyzioterapeutmi a jednotlivcami na zmiernenie bolesti, podporu...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.