...

Pečenie a zdobenie medovníkov

Pečenie a zdobenie medovníkov najrôznejšími spôsobmi

Chcete sa zdokonaliť vo výrobe medovníkov? V kreatívnom online kurze Pečenie a zdobenie medovníkov  sa naučíte piecť chutné medovníčky a perníčky a navyše ich aj nádherne vyzdobíte.

Medovníky – naučte sa ich piecť aj zdobiť

Kurz pečenia a zdobenia perníkov pre vás pripravila jedna z najlepších českých pernikáriek Lenka Chudomelová. Lenka vás naučí, ako piecť a zdobiť malé aj veľké perníčky, prezradí vám svoje rokmi preverené receptúry a zasvätí vás do tajomstva prípravy správnej perníkovej polevy. Pečeniu medovníkov sa Lenka venuje celé štvrťstoročie a jej perníky sa dostali takmer do celého sveta.

Vo video kurze si osvojíte techniky pečenia aj zdobenia

 • ako pripraviť perníkové cesto
 • ako vyrobiť polevu na zdobenie perníkov
 • ako zdobiť perníky mriežkovou technikou
 • ako nanášať celoplošnú glazúru
 • aké sú ďalšie techniky zdobenia medovníkov

 

Už v neplatenej časti sa naučíte, ako perník správne vyvaľkať a vykrajovať.  Lenka vám prezradí aj tajomstvo, ako docieliť lesklý povrch perníkov. Dozviete sa, aké používať farby na polevu a ako ich používať.
Lenka vytvára krásne medovníky najrôznejších tvarov. U detí sú to obľúbené zvieratká – mačička, psík, slon alebo zajačik. Ukáže najčastejšie vianočné motívy – anjelikov, zvončeky, podkovy, prasiatko pre šťastie alebo zasneženú chalúpku. A nebudú chýbať ani tradičné veľkonočné motívy – zajačik, kohútik, sliepočka alebo nádherný veľkonočný svietnik. Samozrejme Lenka v kurze ukáže zdobenie aj najčastejšieho tvaru tohto sladkého pečiva – srdiečka.

pečenie a zdobenie medovníkov

Lekcie kurzu Pečenie a zdobenie medovníkov:

 1. Vaľkanie cesta a vykrajovanie
 2. Pomôcky na zdobenie perníčkov
 3. Farbenie polevy
 4. Predstavenie platenej časti
 5. Príprava perníkového cesta
 6. Porovnanie ručne a strojovo zarábaného cesta
 7. Formy na vykrajovanie medovníkov
 8. Výroba polevy na zdobenie hnedých perníčkov
 9. Výroba polevy na celoplošnú glazúru
 10. Zdobenie hnedých medovníkov
 11. Nanášanie celoplošnej glazúry
 12. Zdobenie mriežkovanou technikou
 13. Zdobenie vpíjanou metódou
 14. Zdobenie pomocou stencil šablón

Spoznajte tajné recepty na výrobu tohto sladkého pečiva. Urobte sebe aj svojím blízkym radosť z krásne ručne vyzdobených medovníčkov. Osvojte si toto umenie, veď medovníky môžete piecť po celý rok!

Zdieľaj kurz
 • Kurz obsahuje 4 lekcie zdarma
 • Doživotný prístup k lekciám
 • Certifikát o absolvovaní kurzu

Podobné kurzy

Online kurz Natáčanie videa pre začiatočníkov Natáčanie videa môže byť skvelým spôsobom, ako vyjadriť svoju kreativitu a zdieľať svoje nápady s ostatnými. Nemusíte hneď investovať do drahého vybavenia. V dnešnej...

Videokur Micro macramé Micro macramé, čiže drhanie – uzlovanie, je umenie tvorby nádherných šperkov pomocou uzlovania tenkých nití. Táto technika, ktorá je známa svojou precíznosťou a jemnosťou, umožňuje vytvárať detailné...

Video kurz Tejpovanie , alebo “ Ako si uľaviť od bolesti pomocou tejpovacích pások „ Tejpovanie, alebo kinesiotaping, je moderná technika využívaná športovcami, fyzioterapeutmi a jednotlivcami na zmiernenie bolesti, podporu...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.