...

Zdobenie torty

Zdobenie torty – rady a tipy

Určite ste už častokrát hľadali na internete inšpirácie na zdobenie torty. Možno ste si všimli, že niektoré zdobenia vyzerajú úplne neuveriteľne a zdá sa vám, že to nikdy nedokážete dosiahnuť. No neverte tomu! Online kurz Zdobenie torty je tu pre vás! S pravým návodom a trochou cviku dokážete dosiahnuť úžasné výsledky aj vy.

Online kurzy zdobenia torty sú skvelým spôsobom, ako sa naučiť nové techniky a triky pri zdobení torty. Bez ohľadu na to, či ste úplný začiatočník, alebo už máte nejaké skúsenosti, vždy sa nájde niečo nové, čo sa môžete naučiť. Tento video kurz vám poskytne krok za krokom vedenie od skúsenej certifikovanej lektorky, ktorá vás naučí, ako dosiahnuť dokonalé zdobenie, či už ide o kvety, vzory alebo dokonca 3D efekty.

Naučte sa prvotné kroky a techniky

Objavíme kúzlo cukrárskeho sveta a nahliadneme pod jeho pokrievku. V našich praktických kurzoch je možné aj ochutnať, pretože výrobky, ktoré pri nich vytvoríme, budú priamo na zahryznutie. V cukrárskom kurze sa naučíme dokonale zdobiť torty hneď niekoľkými spôsobmi. Pomocou základných dekoračných techník dokážeme vytvoriť niekoľko variant tvarov a zdobenia torty na rôzne príležitosti.

V kurze sa dozviete:

 • ako potiahnuť tortu maslovým krémom
 • ako nafarbiť poťahovacie cukrové hmoty
 • ako potiahnuť štvorcovú tortu
 • ako modelovať ružičky a mašle
 • ako vyrobiť volánikovú tortu
 • ako ozdobiť tortu pre deti
 • ako ozdobiť slávnostnú tortu
 • ako urobiť tortové lízatka

 

Zdobíme torty

Úplným základom je potiahnutie celej torty fondánovou hmotou bez trhlín a bublín v úplne hladkej konečnej podobe. Aby sme dosiahli čo najlepšie výsledky, vo výukovom videu sa naučíme pracovať pri začisťovaní s cukrárskou stierkou, ktorou krém pekne vyhladíme. Zvládneme techniky zdobenia torty ako je práca s cukrovou hmotou, farbenie, modelovanie cukrových kvetov a mašlí, a dozvieme sa, čo to je zdobenie kráľovskou glazúrou.
Dozviete sa, ako fondán ľahko nafarbíme gélovými farbami a ako vyladiť aj meniť ich odtieň. Takýmto spôsobom môžeme vytvoriť konečnú podobu torty presne podľa našich predstáv. Odpozeráme tiež, ako perfektne zafarbený fondán vyváľať najlepšie na silikónovej podložke tak, aby sa nám hmota nelepila k podkladu.

Naša ruka zvládne pracovať aj s hladítkom, ktoré vyhladí všetky bublinky a mikrotrhliny. Konečne získame množstvo trikov na to, ako pomocou valčeka fondán prenesieme na tortu. Získame istý grif pri špirálovitej práci pomocou hladidla po celom obvode torty.

Akonáhle nám pod rukami vykvitne prvá vlastnoručne vymodelovaná ruža a ozdobíme do konečnej podoby svoju prvú tortu, prepadneme neodolateľnej vášni zdobenia torty.

Zdobenie torty pre začiatočníkov

V kurze Zdobenie torty sa dozvieme, ako zvládnuť dekoračné techniky zdobenia, ako vytvoriť ozdoby, ozdobiť tortu a:

 • poťahovanie torty maslovým krémom a farbenie poťahovacej cukrovej hmoty
 • modelácia ružičiek a mašlí vrátane kompletizácie celej torty
 • poťahovanie a zdobenie netradičnej štvorcovej torty
 • veselé zdobenie bodkami a perličkami
 • volánikové zdobenie ako romantický variant vhodný nielen pre ženy, ale aj na svadbu
 • okrúhla torta pre deti so srdiečkami a roztomilým medvedíkom
 • slávnostná torta plná ruží, kvietkov, girland a malých mašličiek
 • tvorbu veselých a krásnych tortových lízatiek

Lektorkou video kurzu zdobíme torty je Zdeňka Michnová, certifikovaná lektorka od anglickej firmy PME. Vedeniu kurzov sa venuje dlhú dobu. Prostredníctvom tohto cukrárskeho školenia nás pomocou základných dekoračných techník naučí ako jednoducho ozdobiť torty na rôzne príležitosti. Vlastnoručne vyrobená torta urobí veľkú radosť nám samotným aj všetkým obdarovaným.

Lekcie online kurzu pre začiatočníkov aj pokročilých: 

 1. Poťahovanie
 2. Ružičky
 3. Mašle
 4. Predstavenie platenej časti
 5. Štvorcová torta
 6. Veselé bodky a perličky
 7. Volánový spôsob
 8. Okrúhla torta pre deti
 9. Slávnostná torta
 10. Tortové lízatka

 

Zdobenie torty

Ak máte záujem zdokonaliť sa v umení zdobenia torty, neváhajte a pozrite sa na niektorý z online kurzov, ktoré sú dostupné. Stačí len trochu odhodlania a cviku a budete prekvapení, ako sa vaše torty zmenia z obyčajných do pravých umeleckých diel. Bez problémov pripravíte krásny dezert v podobe torty na rodinnú oslavu, narodeniny ale aj na svadbu. Navyše, online kurzy majú výhodu, že si ich môžete pozerať v pohodlí vášho domova a v čase, ktorý vám najviac vyhovuje. Nemusíte sa obávať, že nestíhate alebo že vás niekto odrádza od učenia sa. Môžete si pozerať lekcie viackrát, kedykoľvek budete potrebovať, a získate prístup k materiálom na trvalo.

Zdieľaj kurz
 • Kurz obsahuje 4 lekcie zdarma
 • Doživotný prístup k lekciám
 • Certifikát o absolvovaní kurzu

Podobné kurzy

Začíname s YouTube, alebo cesta k úspechu Tento kurz je určený pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť, ako efektívne využívať YouTube ako nástroj na zdieľanie obsahu, budovanie komunity a dosahovanie...

Kreatívny kurz maľby Majstrovské maliarske umenie V súčasnosti sú možnosti umeleckého rozvoja neobmedzené a internet otvára dvere nespočetným zdrojom inšpirácie a učenia. Online kurz maľby “ Majstrovské maliarske umenie “ ...

Kurz  TravelHacking – Precestuje svet lacno a efektívne Termín Travel Hacking znamená „umenie cestovať lacnejšie a efektívnejšie“ ako bežní cestovatelia. Pri TravelHackingu sa využívajú rôzne stratégie, technológie a triky pre...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.