...

Rýchlo kurz hry na gitaru podľa Jiřího Kynčla

Zistite, ako sa naučiť hrať na gitaru a zahrajte si prvé pesničky. V našom online kurze hry na gitaru podľa Jiřího Kynčla pre samoukov sa naučíte hrať na gitaru pekne od základov a krok po kroku. Máme pre vás pripravené jednotlivé lekcie hry na gitaru, ktoré sú rozdelené do jednotlivých tém:

 • zoznámenie sa s gitarou (predstavenie strún na gitare a celej gitary ako hudobného nástroja. Predstavenie jednotlivých častí gitary – hlava, krk, telo, podvaly)
 • akordy na gitaru (pojom akord, jednotlivé typy akordov, moll a dur, jeden základný hmat na hranie rôznych akordov)

 

Online kurz hry na gitaru

 

 • hra na gitaru trsátkom
 • takty na gitaru (štvorštvrťový takt, vybrnkávanie v trojštvrťovom takte a ich špecifiká)
 • tvorba sprievodu na gitaru s dôrazom na pohyb pravačky, refrén, sloha, tvorba pesničky
 • tempo hry na gitaru
 • pesničky na gitaru: Stánky, Tri kríža, Bláznova uspávanka
 • praktické rady pre cvičenie a hranie na gitaru
 • vybrnkávanie na gitaru
 • príraz a tlmenie pravou aj ľavou rukou, hranie baré akordov, ukážka na obľúbených piesňach

V online škole hry na gitaru najprv dokonale spoznáte gitaru a jej jednotlivé časti. Gitaru si pekne ohmatáte, zistíte čo je hlava, krk, telo a podvaly, ako sa volajú jednotlivé struny a tóny a ako znie. Vysvetlíme si pojmy ako akord, tón, baré, doprovod, vybrnkávanie, preberieme z čoho sa skladajú a aká je ich rola pri hraní pesničiek na gitaru. A potom sa už vrhneme do cvičenia samotnej hry na gitaru, ktoré sa naučíme na hranie známych pesničiek.

Ako sú rozdelené jednotlivé lekcie online kurzu hry na gitaru?

Lekcia 1 ZADARMO – Zoznámenie s gitarou:

V tejto lekcii hry na gitaru si najskôr predstavíme gitaru a jej jednotlivé časti (hlava, krk, telo, podvaly). Každý gitarista by mal vedieť z čoho sa gitara skladá, už len preto, aby prípadne vedel, ktorá časť sa mu pokazil a treba ju vymeniť, hlavne ale aj preto, aby vedel, čo sa po ňom v kurze hry na gitaru chce. Potom si vysvetlíme pojmy ako akord, sprievod a tón a naučíme sa názvy jednotlivých strún na gitaru a jednotlivých tónov.

Viete, že struny na gitaru si možno zapamätať podľa jednoduchej riekanky „Emil hodil granát do atómovej elektrárne.“

Lekcia 2 ZADARMO – Predstavenie platenej časti kurzu hry na gitaru pre samoukov:

V tejto lekcii hry na gitaru si predstavíme platené pokračovanie kurzu a úplne vás pre hru na gitaru nadchneme.

Ako sa naučiť hrať na gitaru

Lekcia 3 – Detailné vysvetlenie pojmu akord na gitaru

Akordy na gitaru sú pre hranie úplne zásadné, preto si hneď na začiatku poriadne vysvetlíme akú úlohu má akord v hraní pesničiek, z čoho je zložený a aké sú typy akordov. Vyskúšame si praktické ukážky mollových a durových akordov v základnej (a ďalších) polohách. V tejto lekcii hry na gitaru sa tiež naučíte, ako používať jeden hmat na hranie jednotlivých akordov.

Lekcia 4 – Prvý sprievod na gitaru

V tejto lekcii kurzu hra na gitaru sa naučíme, ako používať trsátko, naučíme sa ho správne držať a používať. Ďalej potom budeme pracovať predovšetkým na postavení pravej ruky pri hraní sprievodu na gitaru. Na gitaru sa naučíme hrať základný sprievod a vysvetlíme si aj štvorštvrťový takt (ktorý je mimochodom potrebný na hranie väčšiny pesničiek na gitaru).

Lekcia 5 – Výber prvej pesničky na gitaru

V predchádzajúcich lekciách sme sa už naučili pojmy ako akordy na gitaru, tempo, sprievod a ďalšie a v tejto lekcii k nim pridáme ďalšie – pôjde hlavne o hranie slohy, refrénu a formu pesničky. Zároveň vám odovzdáme praktické tipy a triky, ako hru na gitaru cvičiť a ako hrať jednoduché piesne.

Hra na gitaru pre samoukov

Lekcia 6 – Hranie piesne Tri kríže na gitaru

V tejto lekcii hry na gitaru sa naučíme hrať pesničku Tri kríža, ktorá je pomerne jednoduchá a teda veľmi vhodná pre začínajúcich a mierne pokročilých gitaristov. Pri hraní tejto pesničky na gitaru si prejdeme ďalšie techniky hrania, preberieme akordy v tejto piesni, predstavíme si nový sprievod a rôzne variácie hrania.

Rovnako ako v predchádzajúcej lekcii budú prebrané akordy v tejto piesni, jej forma a bude predstavený nový sprievod, ktorým sa dá na gitaru zahrať. Táto lekcia kurzu vás prekvapí a naučí nové možnosti hry na gitaru.

Lekcia 7 – Vybrnkávanie na gitaru

Siedma lekcia kurzu je zameraná na techniku gitarového vybrnkávania. Naučíte sa, ako rozhýbať prsty pravej ruky a zostaviť vybrnkávane niekoľko jednoduchých sprievodov. Vybrnkávanie si ukážeme na hranie známej piesne na gitaru.

Lekcia 8 – Ďalšie sprievody pravej ruky pri hre na gitaru

Tak už viete hrať na gitaru s trsátkom aj vybrnkávať a v tejto lekcii sa naučíme ďalšiu techniku pravej ruky. Naučíme sa novú techniku, pomocou ktorej budete na gitaru vytvárať sprievody v štvorštvrťovom takte, tvoriť prírazy a tlmenie pravou rukou,

Lekcia 9 – Tlmenie ľavou rukou pri hre na gitaru

V tejto lekcii online kurzu sa naučíme tlmenie ľavou rukou, vysvetlíme si jeho princíp a predstavíme si niekoľko typov sprievodov, v ktorých to tlmenie ľavou rukou budete používať. Táto lekcia vám tiež predstaví praktické rady, ktoré budete potrebovať pri hraní baré akordov na gitaru a ukáže vám, ako tlmenie ľavou rukou používať na najpoužívanejších akordoch.

Lekcia 10 – Hráme na gitaru na tri

Viete, čo to znamená hrať na gitaru na tri? V tejto lekcii nášho online video kurzu si vysvetlíme pojem trojštvrťový takt, ktorý je častý vo veľkom množstve pesničiek. Tieto pesničky si na gitaru rovno zahráme a naučíme sa aj ich sprievody a vybrnkávanie.

Lekcia 11 – Hranie pesničky Bláznova uspávanka na gitaru

V poslednej lekcii sa naučíme hrať na gitaru pesničku Bláznova uspávanka, vysvetlíme si sprievod, akordy, formu a vybrnkávaný sprievod. Naučíme sa tiež rôzne formy obohatenia sprievodu pri hre na gitaru.

Inštruktor rýchlo kurzu hra na gitaru

Celým online video kurzom hrania na gitaru vás prevedie gitarista Jiří Kynčl, ktorý začal na gitaru hrať už vo svojich 7 rokoch. Jirka hrá na gitaru v niekoľkých kapelách a zároveň stojí za jedným z najväčších gitarových portálov u nás.

Online kurz hra na gitaru

Pre koho je tento online kurz hry na gitaru určený:

Tento online kurz je určený pre všetkých, ktorí vždy chceli nájsť odpoveď na otázku „ako sa naučiť hrať na gitaru?“. Užijú si ho všetci začínajúci a mierne pokročilí gitaristi, ktorí chcú buď s hraním na gitaru začať, alebo vypilovať svoju techniku. Budete potrebovať iba gitaru a chuť k tomu naučiť sa na nej hrať.

Aké sú výhody online kurzu hry na gitaru pre samoukov?

Prvé 2 lekcie hry na gitaru zadarmo ako ochutnávka kurzu

 • doživotný prístup do kurzu
 • môžete sa učiť hrať na gitaru kedykoľvek a kdekoľvek
 • máte profesionálneho inštruktora – gitaristu len pre seba
 • k lekciám sa môžete vracať pokojne stokrát
 • skvelá možnosť, ako sa naučiť hrať na gitaru pre samoukov
 • aktualizácia kurzu zadarmo

 

Zdieľaj kurz
 • Kurz obsahuje 2 lekcie zdarma
 • Doživotný prístup k lekciám
 • Certifikát o absolvovaní kurzu

Podobné kurzy

Začíname s YouTube, alebo cesta k úspechu Tento kurz je určený pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť, ako efektívne využívať YouTube ako nástroj na zdieľanie obsahu, budovanie komunity a dosahovanie...

Kreatívny kurz maľby Majstrovské maliarske umenie V súčasnosti sú možnosti umeleckého rozvoja neobmedzené a internet otvára dvere nespočetným zdrojom inšpirácie a učenia. Online kurz maľby “ Majstrovské maliarske umenie “ ...

Kurz  TravelHacking – Precestuje svet lacno a efektívne Termín Travel Hacking znamená „umenie cestovať lacnejšie a efektívnejšie“ ako bežní cestovatelia. Pri TravelHackingu sa využívajú rôzne stratégie, technológie a triky pre...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.