...

Zber byliniek a ich praktické použitie

Naučte sa ako na zber byliniek

Zaujíma vás svet byliniek? Chcete sa dozvedieť viac o ich zbieraní a praktickom využití? Ak áno, tak práve pre vás máme online kurz “ Zber byliniek a ich praktické použitie “ , ktorý vám otvorí dvere do fascinujúcej ríše liečivých rastlín a aromatických bylín.

Náš bylinkový kurz vás zavedie do sveta prírody s cieľom rozšíriť vaše znalosti o liečivých a kulinárskych bylinkách. Počas kurzu sa naučíte, ako identifikovať rôzne druhy bylín, kedy a ako ich zbierať, ako správne sušiť a skladovať, a najmä, ako ich používať na podporu zdravia a v kuchyni.

Popis kurzu o zbere liečivých byliniek:

Kurzom „ Zber byliniek a ich praktické použitie“ vás prevedie lektorka Anna Bednářová. Povie vám o blahodarných účinkoch liečivých byliniek, dozviete sa, ako ich správne zbierať a sušiť a aké výrobky si z nich môžete pripraviť.

Poznávanie liečivých rastlín a tvorenie s nimi prináša do života skutočnú radosť, zdravie a spojenie s prírodou. V bylinkovom kurze sa naučíte základy fytoterapie, ako rozpoznáte základné bylinky a vyrobíte si všetky základné bylinkové výrobky, ako sú tinktúry, masti, sirupy alebo likéry. Najprv sa naučíte zásady bylinkárenia – ako zbierať bylinky, ako s nimi správne nakladať a ako ich správne sušiť.

Vo video kurze sa dozviete:

 • aké sú zásady pre zber a sušenie byliniek
 • aké bylinky sú vhodné na čaj a ako miešať čajové zmesi
 • ako vyrobiť tinktúru z bylín a ako si vyrobiť masť, likér alebo sirup
 • aké sú účinky a možnosti spracovania kostihoja lekárskeho
 • aké sú účinky a možnosti spracovania púpavy / smotanky lekárskej
 • aké sú účinky a možnosti spracovania hlohu obyčajného
 • aké sú účinky a možnosti spracovania šípky a šípkovej ruže
 • základné jarné bylinky
 • bylinky na vlasy alebo pri starostlivosti o pleť
 • bylinky do kuchyne
 • bylinky na podporu imunity

 

zber byliniek a ich praktické využitie

Každý bylinkár si musí vedieť vyrobiť svoju bylinkovú tinktúru, sirup, masť alebo likér. Všetky postupy si podrobne popíšeme a názorne ukážeme na niekoľkých príkladoch liečivých rastlín.

Naučíme sa veľmi dopodrobna účinky niekoľkých základných liečivých rastlín, ako je púpava, kostihoj, hloh, šípky a šípková ruža. Povieme si o jarných bylinkách, názorne si ich vo videu ukážeme, popíšeme a pozrieme sa aj na to, čo z nich môžeme vyrábať. Video o imunite – aké bylinky pomáhajú na kašeľ, aké sú vhodné pri prechladnutí a virózach a ako si vyrobiť bylinný čaj na imunitu.

Tento online kurz byliniek obsahuje 15 komplexných videí. V prvých dvoch dieloch, ktoré sú zadarmo, sa dozviete všetko o zbieraní a poznávaní byliniek. Kde zbierať bylinky, aké bylinky zbierať na jar, aké zase naopak na jeseň, v akú dennú dobu je to najlepšie, aby sme získali čo najviac účinných látok a čo je dôležité dodržiavať, aby sme z nazbieraných bylín mali čo najväčší úžitok. Predstavíme si aj tri základné spôsoby výroby bylinkových sirupov a povieme si, ktoré sú vhodné pre konkrétne druhy byliniek.

Lekcia kurzu:

 1. Ako správne zbierať bylinky
 2. Ako vyrobiť bylinkový sirup
 3. Predstavenie platenej časti
 4. Ako bylinky správne sušiť
 5. Ako miešať bylinkové zmesi na čaje
 6. Výroba tinktúr z bylín
 7. Výroba bylinkových mastí
 8. Ako vyrobiť bylinkový likér
 9. Púpava / Smotanka lekárska
 10. Hloh obyčajný a hložinky
 11. Kostihoj lekársky
 12. Jarné bylinky
 13. Bylinky a imunita
 14. Bylinky a bylinná kozmetika
 15. Bylinky na jedenie – korenie, octy, oleje
 16. Ruža šípková a šípky

 

Vďaka tomuto kurzu už budete pri svojich prechádzkach spoznávať liečivé rastliny a sami si z nich budete vedieť vyrobiť svojich bylinkových pomocníkov pre seba a pre svojich blízkych.

Nezmeškajte túto príležitosť objaviť poklady prírody a naučiť sa využívať ich v prospech svojho zdravia aj potešenia z varenia. Pridajte sa k nám na tomto vzrušujúcom dobrodružstve s bylinkami!

Zdieľaj kurz
 • Kurz obsahuje 3 lekcie zdarma
 • Doživotný prístup k lekciám
 • Certifikát o absolvovaní kurzu

Podobné kurzy

Online kurz Natáčanie videa pre začiatočníkov Natáčanie videa môže byť skvelým spôsobom, ako vyjadriť svoju kreativitu a zdieľať svoje nápady s ostatnými. Nemusíte hneď investovať do drahého vybavenia. V dnešnej...

Videokur Micro macramé Micro macramé, čiže drhanie – uzlovanie, je umenie tvorby nádherných šperkov pomocou uzlovania tenkých nití. Táto technika, ktorá je známa svojou precíznosťou a jemnosťou, umožňuje vytvárať detailné...

Video kurz Tejpovanie , alebo “ Ako si uľaviť od bolesti pomocou tejpovacích pások „ Tejpovanie, alebo kinesiotaping, je moderná technika využívaná športovcami, fyzioterapeutmi a jednotlivcami na zmiernenie bolesti, podporu...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.