...

Šitie topánok pre začiatočníkov

Šitie topánok pre začiatočníkov: Všetko, čo potrebujete vedieť

Ak ste sa niekedy zamysleli nad tým, ako sa vyrábajú topánky, možno vás poteší, že šitie topánok nemusí byť zložité. Aj keď sa môže zdať, že táto zručnosť vyžaduje roky skúseností, existuje mnoho jednoduchých projektov, ktoré sú ideálne pre začiatočníkov. V tomto online kurze sa pozrieme na základné kroky, nástroje a materiály, ktoré potrebujete na začatie svojej cestyšitím topánok.

Popis kurzu ako si ušiť vlastné topánky:

Vďaka kurzu „Šitie topánok pre začiatočníkov“ sa krok za krokom najskôr naučíte vyrobiť krásne kožené náramky a peňaženky. Svoje skúsenosti potom zúročíte v druhej časti kurzu, kde sa naučíte vyrobiť originálne a hlavne pohodlné topánky priamo na mieru. Za podobné topánky dáte v obchodoch alebo u obuvníka tisíce eur, tu si ich vyrobíte naozaj sami v pohodlí domova a pod vedením skúsenej lektorky. Navyše len za náklady na materiál a pomôcky.

V kurze sa dozviete:

 • aké pomôcky sú potrebné pre prácu s kožou
 • ako strihať, farbiť, zlepovať a zošívať kožu
 • ako vyrobiť krásne kožené náramky a originálne peňaženky
 • ako vyrobiť dobre (barefoot) topánky na mieru a podľa svojich predstáv

 

ako si ušiť topánky

 

Lektorka Veronika Mocová vám v kurze „Šitie topánok pre začiatočníkov“ odovzdá aj množstvo praktických tipov a rád, čoho sa pri práci s kožou vyvarovať aj ako opraviť prípadné chyby. Vďaka nim si trúfnete vyrobiť náramky, peňaženky a topánky nielen sebe, ale napríklad aj svojim deťom, partnerovi alebo blízkym. Budete mať dokonca dostatok informácií na to, aby ste sa výrobou barefoot topánok mohli začať živiť.

Pri lekcii č. 5 si môžete stiahnuť odkaz na eshop, kde môžete zakúpiť všetok potrebný materiál a pomôcky. Pri každom z ďalších dielov potom môžete stiahnuť strih na konkrétnu časť topánky.

Lekcia kurzu šitia topánok pre začiatočníkov :

 1. Pomôcky
 2. Náramok
 3. Peňaženka
 4. Predstavenie platenej časti
 5. Topánka – strih
 6. Topánka – značenie
 7. Topánka – farbenie
 8. Topánka – brúsenie a lepenie
 9. Topánka – búchanie dierok
 10. Topánka – šitie
 11. Topánka – lepenie podrážky
 12. Topánka – brúsenie a šnúrky
 13. Topánka – máčanie a dofarbovanie hrán
 14. Topánka – akrylátový lak

 

Šitie topánok je úžasná zručnosť, ktorá vám umožní vytvoriť si vlastnú obuv presne podľa vašich predstáv. Aj keď to môže spočiatku vyzerať náročne, s trochou trpezlivosti a správnym vybavením sa rýchlo zlepšujete. Tak prečo nezačať už dnes a vytvoriť si svoj prvý pár ručne šitých topánok? Veľa šťastia!

Zdieľaj kurz
 • Kurz obsahuje 4 lekcie zdarma
 • Doživotný prístup k lekciám
 • Certifikát o absolvovaní kurzu

Podobné kurzy

Moderné šitie pre začiatočníkov Naučte sa základy šitia v kurze Moderné šitie pre začiatočníkov. Vyrobte si hračky pre deti i domácich miláčikov, vrátane vkusných dekorácií nielen pre vlastné potešenie. Šitie...

Floristický kurz: Kvetinové dekorácie Online floristický kurz Kvetinové dekorácie pod vedením Adely Murínovej. Vytvoríte si zaujímavé kvetinové dekorácie a aranžmány, ktoré vám budú robiť radosť v priebehu celého roka. Kvetinové...

Naučte sa telefonovať ako profesionálny obchodník. Objavme spolu metódy, ako správne telefonovať. Predstavíme si základné pravidlá pri telefonovaní určené nielen pre obchodníkov. Ukážeme si, ako viesť hovory pre lepšie pocity,...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.