Šitie pre úplných začiatočníkov

Kurz Šitia pre začiatočníkov: Prvé kroky do sveta ručných prác

Naučte sa ovládať šijací stroj a ušite si vlastné originálne vybavenie do kuchyne s lektorkou Helenou Fraňkovou v kurze „Šitie pre úplných začiatočníkov“.

Ak ste vždy obdivovali krásu a jedinečnosť ručne šitých výrobkov, ale nikdy ste sa neodvážili začať, teraz je ten správny čas! Šitie je nielen užitočná zručnosť, ale aj kreatívny spôsob, ako vyjadriť svoju osobnosť a štýl. V kurze „Šitie pre úplných začiatočníkov“ lektorky Heleny Frankovej sa dozviete všetko, čo potrebujete poznať, aby ste mohli so šitím na stroji začať. Naučíte sa ovládať šijací stroj a jednotlivé techniky šitia si vyskúšate priamo na konkrétnych výrobkoch, ktoré využijete vo svojej kuchyni alebo nimi môžete obdarovať svojich blízkych.

Ako začať so šitím: Kurz pre úplných začiatočníkov

V prvej časti tohto kurzu šitia pre začiatočníkov si skúsite jednoduché založenie látky na utierke a prišitie pútka. Ďalej si v tomto kurze šitia vyrobíte rôzne typy sáčkov, prestieranie a podtácky rôznych tvarov. Naučíte sa šiť aj klasickú kuchynskú chňapku a mini chňapku. Všetky tieto výrobky sú veľmi praktické a výhodou je, že si ich môžete ušiť presne podľa svojich predstáv.

V kurze sa dozviete:

 • aké pomôcky budete na šitie potrebovať
 • ako ušiť prvé stehy
 • aké stehy sa na čo hodia
 • ako entlovať, lemovať, zakladať, prešívať, zapošívať
 • ako šiť oblúky aj rovné linky
 • aké výstuhy či výplne sa na čo hodia
 • ako sa pracuje so šikmým prúžkom

 

kurz šitia pre začiatočníkov

Jednoduché šitie pre začiatočníkov: Prvé kúsky, ktoré zvládnete

Ku všetkým výrobkom je vždy pod videom šablóna na stiahnutie a nechýba ani zoznam pomôcok, materiálov a slovníček používanej terminológie. Tento kurz šitia je vhodný pre úplných začiatočníkov (vrátane detí od cca 13 rokov), ktorí pri šijacom stroji nikdy nesedeli, aj pre tých, ktorí už kedysi dávno šiť skúšali.

Lekcie kurzu:

 1. Pomôcky a šijací stroj
 2. Utierka
 3. Základné vrecko
 4. Predstavenie platenej časti
 5. Obojstranné vrecko na chlieb – príprava jednotlivých dielov
 6. Obojstranné vrecko na chlieb – dokončenie
 7. Obojstranné vrecká – rôzne využitie
 8. Nepremokavé desiatové vrecko
 9. Nepremokavé desiatové vrecko – dokončenie
 10. Podložka pod hrnček – malý štvorec
 11. Obojstranné prestieranie bez výstuh
 12. Podložka s termoizolačnou výplňou (okrúhla lemovaná)
 13. Podložka s oblým tvarom (jablko, hruška)
 14. Klasická navliekacia chňapka – vnútorná časť
 15. Klasická navliekacia chňapka – vonkajšia časť
 16. Chňapka na ucho pokrievky

 

Šitie, rovnako ako každá iná zručnosť, si vyžaduje čas a prax. Nebojte sa chýb – sú prirodzenou súčasťou učenia sa. Každý projekt vás posunie o krok ďalej a prinesie vám nové skúsenosti a poznatky. Takže vezmite do rúk ihlu a niť a nechajte svoju kreativitu rozkvitnúť!

Zdieľaj kurz
 • Kurz obsahuje 4 lekcie zdarma
 • Doživotný prístup k lekciám
 • Certifikát o absolvovaní kurzu

Podobné kurzy

Veľký kurz chudnutia – Zbavte sa nadváhy efektívne a zdravo Veľký kurz chudnutia o tom, ako zhodiť prebytočné kilogramy a ako si udržať novú váhu. Chudnutie je pre mnohých ľudí...

Hráme na ukulele – Kompletný sprievodca pre začiatočníkov Naučte sa hrať najpoužívanejšie rytmy a akordy na ukulele, aby ste si mohli zahrať väčšinu známych pesničiek. Ukulele, malý nástroj s veľkým...

Online kurz Výroba strieborných šperkov: Vytvorte si vlastné jedinečné kúsky Naučte sa tvoriť vo svojich dlaniach s unikátnou modelovacou hlinou a vytvorte si tak jedinečný strieborný šperk. Výroba strieborných šperkov...