Renovácia nábytku pre každého

Online kurz Renovácia pre každého alebo Ako dať šancu starému nábytku

Renovácia nábytku je skvelý spôsob, ako premeniť staré, opotrebované kúsky na štýlové a funkčné doplnky vášho interiéru. Okrem estetického prínosu je renovácia nábytku aj ekologická, pretože znižuje potrebu nových materiálov a minimalizuje odpad. Ak ste sa rozhodli pustiť do renovácie nábytku, tu je niekoľko tipov a krokov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť skvelé výsledky.

Naučte sa jednoducho zrenovovať starý nábytok a objavte kúzlo patinovania v kurze Markéty Peškovej. Bez náročného brúsenia, priamo vo vašej obývačke.

Ako vdýchnuť nový život vášmu starému nábytku

Máte doma nejaké staršie kusy nábytku a je vám ľúto sa ich zbaviť? Potrebovali by len dostať nový kabát? Pokiaľ neviete, ako na to, pozrite sa na tento kurz renovácie nábytku, vďaka ktorému zistíte, že starý nábytok vôbec nemusí skončiť na skládke.

Kurzom „Renovácia pre každého alebo Ako dať šancu starému nábytku“ vás prevedie renovátorka a maliarka Markéta Pešková. Naučíte sa urobiť zo staršieho nábytku parádny kúsok, ktorý vám vydrží po mnoho ďalších rokov. Objavíte kúzlo a krásu patiny, ktorou môžete dekorovať nielen váš starý nábytok, ale taktiež si vytvoriť krásnu dekoráciu v štýle vintage, provence, shabby chic, a pod.

Tipy a triky na renováciu nábytku: Základný sprievodca pre začiatočníkov

V kurze sa dozviete:

 • ako jednoducho svojpomocne dodať (nielen) starému nábytku nový vzhľad
 • aký nábytok je vhodný pre nenáročnú renováciu doma v obývačke
 • ako nábytok pripraviť na základný náter
 • ako opraviť drobné škrabance
 • aké farby použiť na hladký alebo lakovaný povrch
 • čo je to patinovanie

 

renovácia nábytku online kurz pre začiatočníkov

 

Ako už bolo napísané, starý nábytok nemusí skončiť na skládke. Môžete ho ľahko oživiť, a to bez nutnosti zložitého brúsenia, nákupu drahých kriedových farieb, a dokonca bez nutnosti následného lakovania či voskovania, pokiaľ sa na ňom nelúpe farba. Rovnakým spôsobom môžete pretrieť aj moderný nábytok z laminátu, alebo použiť šablóny na maľovanie .

Od starého k novému: Kreatívne nápady na renováciu nábytku

Lekcie kurzu:

 1. Pomôcky
 2. Úvod do projektu antickej patiny na rámčeku z plastu
 3. Príprava rámčeka na základnú farbu
 4. Aplikácia základnej farby
 5. Aplikácia antickej patiny
 6. Aplikácia zlatého vosku
 7. Úvod do renovácie stolíka
 8. Premyslenie projektu a jeho prehliadka
 9. Príprava na maľbu
 10. Tmelenie a maskovanie
 11. Aplikácia základovej farby
 12. Teória farieb
 13. Aplikácia dekoračného náteru
 14. Ručná maľba
 15. Aplikácia dekoračnej šablóny
 16. Efekt postaršenia pomocou patiny
 17. Patina so zlatým voskom
 18. Dokončovacie práce

 

Renovácia nábytku je nielen praktická, ale aj zábavná a kreatívna činnosť. Dáva vám príležitosť vyjadriť svoj osobný štýl a zároveň prispievať k udržateľnejšiemu životnému štýlu. Takže, neváhajte a pustite sa do obnovy starých kúskov – výsledok vás určite príjemne prekvapí!

Zdieľaj kurz
 • Kurz obsahuje 4 lekcie zdarma
 • Doživotný prístup k lekciám
 • Certifikát o absolvovaní kurzu

Podobné kurzy

Veľký kurz chudnutia – Zbavte sa nadváhy efektívne a zdravo Veľký kurz chudnutia o tom, ako zhodiť prebytočné kilogramy a ako si udržať novú váhu. Chudnutie je pre mnohých ľudí...

Hráme na ukulele – Kompletný sprievodca pre začiatočníkov Naučte sa hrať najpoužívanejšie rytmy a akordy na ukulele, aby ste si mohli zahrať väčšinu známych pesničiek. Ukulele, malý nástroj s veľkým...

Online kurz Výroba strieborných šperkov: Vytvorte si vlastné jedinečné kúsky Naučte sa tvoriť vo svojich dlaniach s unikátnou modelovacou hlinou a vytvorte si tak jedinečný strieborný šperk. Výroba strieborných šperkov...