...

Orientálny brušný tanec

Čo je orientálny brušný tanec?

Orientálny brušný tanec, tiež známy ako arabský tanec alebo orientálny tanec, je druh tanca, ktorý má svoje korene na Blízkom východe. Tento tanec je založený na pohyboch trupu a je charakteristický svojimi vlnivými a tečúcimi pohybmi.

História a pôvod: Brušný tanec má dlhú históriu na Blízkom východe, hoci historické dôkazy o jeho pôvode sú iba špekulatívne. Niektoré grécke a rímske zdroje opisujú tanec so zvlnenými pohybmi a chvejúcimi sa stehnami z Malej Ázie a Španielska. Neskôr, v 18. a 19. storočí, tento tanec opísali európski cestovatelia Edward William Lane a Gustave Flaubert, ktorí ho videli a spoznali v Egypte. Za domov brušného tanca sa považuje Egypt a Turecko. Egyptský štýl je folklórny a tradičný, zatiaľ čo turecký štýl je temperamentný a hravý .
Pohyby a technika: Brušný tanec je predovšetkým riadený trupom, s dôrazom na kĺby a boky. Ide o voľné pohyby, ktoré slúžia na uvoľnenie trupových svalov a končatín. Pohyby sú v rytme s hudbou a vytvárajú dojem tkaniny a hĺbky pohybu. Rýchle a nepretržité pohyby bokov a hrudného koša sú charakteristické pre tento tanec.
Odev a výzdoba: Pri brušnom tanci sa nosí špecifický odev nazývaný „bedlah“. Bedlah je vybavená hornou podprsenkou, bedrovým pásom a dlhou sukňou. Podprsenka a pás sú bohato zdobené perlami, korálkami, kryštálmi, mincami a výšivkami.
Zdravotné výhody: Brušný tanec nie je len krásny, ale aj prospešný pre telo. Zvyšuje pružnosť trupu a posilňuje stavce na chrbtici. Je vhodný pre všetky vekové kategórie.
Tento vášnivý tanec má svoje korene v starovekých kultúrach a dodnes okúzľuje svojou eleganciou a pôvabom

Brušným tancom k zdraviu a spokojnosti

Objavte s nami cestu k zdraviu a spokojnosti, ktorú nám prináša orientálny tanec a brušný tanec. Tancuj doma!

Popis kurzu:

Orientálny tanec a brušné tance nám zlepšujú zdravia a celkovej spokojnosti. Budeme spolu postupovať krok po kroku cez celú choreografiu tohto krásneho tanca. Preberieme jednotlivé kroky, postupne pridáme paže a nakoniec si spoločne zatancujeme každú prebranú časť spolu s hudbou. Na záver tohto kurzu si zatancujeme celý tanec s názornou ukážkou v podobe vystúpenia lektorky.

V kurze sa dozviete:

 • ako zvládnuť základné aj stredne pokročilé prvky
 • ako tancovať brušné tance s bubeníkom
 • ako vykonávať figúru ťavy v chôdzi dozadu
 • ako vykonávať figúru koníka
 • ako zapojiť hadie paže
 • ako nacvičiť veselý krok
 • ako zmyselne krúžiť panvou

 

Vo video kurze orientálnych brušných tancov sa naučíme prvé kroky vrátane choreografie pre orientálne tance. Zoznámime sa s jednotlivými prvkami pre brušné tance, naučíme sa základné držanie tela a paží. Tešiť sa môžeme na jemné pohyby, horizontálne krúžky, osmičky, princípy pohybu a variácie paží, akcenty, twist, shimmy, shimmy ramien, otočky, kroky ako arabský krok a zatancujeme si aj s pravým bubeníkom.

Lekcie kurzu:

 1. Základné prvky
 2. Stredne pokročilé prvky
 3. Tanec s bubeníkom
 4. Predstavenie platenej časti
 5. Ťava v chôdzi dozadu
 6. Koník
 7. Hadie paže
 8. Veselý krok
 9. Kruh panvy
 10. Vystúpenie Katky Krejčovej

 

Online kurz “ orientálny brušný tanec “ je skvelou príležitosťou objaviť túto starodávnu formu tanca a rozvinúť svoje zručnosti v pohodlí domova.
Tento kurz vám poskytne širokú škálu cvičení a techník, ktoré vám pomôžu zdokonaliť vašu techniku, rytmus a gráciu pri tancoch orientálnych štýlov.

Zdieľaj kurz
 • Kurz obsahuje 3 lekcie zdarma
 • Doživotný prístup k lekciám
 • Certifikát o absolvovaní kurzu

Podobné kurzy

Online kurz Natáčanie videa pre začiatočníkov Natáčanie videa môže byť skvelým spôsobom, ako vyjadriť svoju kreativitu a zdieľať svoje nápady s ostatnými. Nemusíte hneď investovať do drahého vybavenia. V dnešnej...

Videokur Micro macramé Micro macramé, čiže drhanie – uzlovanie, je umenie tvorby nádherných šperkov pomocou uzlovania tenkých nití. Táto technika, ktorá je známa svojou precíznosťou a jemnosťou, umožňuje vytvárať detailné...

Video kurz Tejpovanie , alebo “ Ako si uľaviť od bolesti pomocou tejpovacích pások „ Tejpovanie, alebo kinesiotaping, je moderná technika využívaná športovcami, fyzioterapeutmi a jednotlivcami na zmiernenie bolesti, podporu...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.