...

Maľovanie abstraktných obrazov

Namaľujte si abstraktný obraz

Objavte kreativitu maľovania abstraktných obrazov! Získajte zručnosti a inšpiráciu od profesionálnych umeleckých inštruktorov, ktorí vám pomôžu vyjadriť svoje myšlienky a emócie na plátne. Pridajte sa k nám ešte dnes a začnite tvoriť!
Ak ste nadšencami maľovania, máte jedinečnú príležitosť zdokonaliť svoje umenie v pohodlí domova prostredníctvom online kurzu Abstraktné maľovanie. Táto umelecká forma ponúka široký priestor pre sebarealizáciu a vyjadrenie individuálnych pocitov a myšlienok. Prinášame vám niekoľko informácií, prečo by ste mali zvážiť účasť na online kurze maľovanie abstraktných obrazov.

Popis kurzu maľovanie abstraktných obrazov

V kreatívnom kurze abstrakcie s uznávanou lektorkou zistíte, že namaľovať obraz zvládne každý. Nemusíte mať talent ani žiadne skúsenosti. Dozviete sa, čo to abstrakcia je a ako vzniká, aké pomôcky budete pri maľovaní potrebovať a tiež ako s abstraktným maľovaním začať.

Na rozdiel od iných spôsobov maľovania pri abstrakcii neexistujú predlohy, pri tvorbe máte absolútnu slobodu a podoba obrazu záleží len na vás. Pri abstraktnom maľovaní uvoľníte svoju myseľ, vypnete myšlienky, popustíte uzdu svojej fantázii a necháte štetec voľne jazdiť po plátne. Vďaka tomu objavíte kúzlo abstraktnej maľby.

Vo video kurze sa naučíte:

 • čo to abstrakcia je a ako vzniká
 • ako si pripraviť pár abstraktných skíc
 • techniku maľovania abstraktných motívov
 • ako si uvoľniť ruku jednoduchými ťahmi štetca
 • ako pracovať s rôznymi pomôckami – špachtľa, stierka, hubky, ai.
 • ako pojať reálny motív abstraktne
 • ako obraz dokončiť a dodať mu iskru

 

V kurze abstraktnej maľby si dodáte odvahy začať maľovať, aj keď ste nikdy nedržali štetec v ruke alebo je to už veľmi dávno. Lektorka vás povedie krok za krokom od jednoduchých techník po zložitejšie a naučí vás používať na maľovanie rôzne pomôcky. Predstaví vám širokú škálu abstraktných techník, ale hlavne vám ukáže, ako začať. Navyše získate 3 lekcie úplne zdarma.

online kurz maľovanie abstraktných obrazov

Lekcie kurzu maľovania:

 1. Čo je abstrakcia a ako vzniká
 2. Pomôcky a miešanie farieb
 3. Obraz kruh
 4. Predstavenie platenej časti
 5. Príprava podkladu
 6. Farebné pruhy
 7. Abstraktné kontrastovanie
 8. Práca so špachtľou – základy
 9. Práca so špachtľou – pokročilé techniky I
 10. Práca so špachtľou – pokročilé techniky II
 11. Tečúci kruh
 12. Reálny motív poňatý abstraktne – kvetina maľovaná špachtľou
 13. Reálny motív poňatý abstraktne – more maľované štetcom
 14. Finálna fáza úpravy obrazu, tipy a triky

 

Maľovanie abstraktných diel dáva umelcom voľnú ruku pri vyjadrovaní svojich myšlienok a emócií. Umelecký kurz vám poskytne technické znalosti a inšpiráciu, no zároveň vás povzbudí k osobnému výrazu. Môžete experimentovať s farbami, formami a textúrami bez striktných pravidiel a hraníc.

Zúčastnením sa zážitkového maľby abstraktných obrazov môžete rozvíjať svoj umelecký talent a objavovať kreatívny svet, ktorý ponúka nekonečné možnosti. Bez ohľadu na váš súčasný umelecký stupeň, tento kurz vám môže otvoriť nové perspektívy a príležitosti pre rozvoj vášho umeleckého potenciálu. Pustíte sa do tohto vzrušujúceho dobrodružstva maľovania a objavovania vlastnej kreativity online! Namaľujte si svoj abstraktný obraz aj vy!

 

 

Zdieľaj kurz
 • Kurz obsahuje 4 lekcie zdarma
 • Doživotný prístup k lekciám
 • Certifikát o absolvovaní kurzu

Podobné kurzy

Online kurz Natáčanie videa pre začiatočníkov Natáčanie videa môže byť skvelým spôsobom, ako vyjadriť svoju kreativitu a zdieľať svoje nápady s ostatnými. Nemusíte hneď investovať do drahého vybavenia. V dnešnej...

Videokur Micro macramé Micro macramé, čiže drhanie – uzlovanie, je umenie tvorby nádherných šperkov pomocou uzlovania tenkých nití. Táto technika, ktorá je známa svojou precíznosťou a jemnosťou, umožňuje vytvárať detailné...

Video kurz Tejpovanie , alebo “ Ako si uľaviť od bolesti pomocou tejpovacích pások „ Tejpovanie, alebo kinesiotaping, je moderná technika využívaná športovcami, fyzioterapeutmi a jednotlivcami na zmiernenie bolesti, podporu...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.