...

Kurz tejpovania – Ako si uľaviť od bolesti pomocou tejpovacích pások

Video kurz Tejpovanie , alebo “ Ako si uľaviť od bolesti pomocou tejpovacích pások „

Tejpovanie, alebo kinesiotaping, je moderná technika využívaná športovcami, fyzioterapeutmi a jednotlivcami na zmiernenie bolesti, podporu svalov a kĺbov a urýchlenie regenerácie. Táto metóda využíva špeciálne elastické pásky, ktoré sa aplikujú priamo na pokožku. Ak chcete maximálne využiť výhody tejpovania, odporúčame absolvovať online kurz “ Tejpovanie, alebo Ako si uľaviť od bolesti pomocou tejpovacích pások “ , kde sa naučíte správne techniky aplikácie tejpovacích pások. Po aplikácii na pokožku pásky jemne zdvíhajú kožu, čím zlepšujú cirkuláciu krvi a lymfy v podkožných vrstvách. Tento efekt zmierňuje tlak a znižuje bolesť. Tejpovanie je vhodné pri rôznych problémoch a zraneniach.

Popis kurzu Tejpovanie na zmiernenie bolestí

Kurz tejpovania je tu pre všetkých, ktorí by sa chceli naučiť pracovať s tejpovacími páskami. Fyzioterapeutka Mgr. Eliška Peterková vám v tomto tejpovacom kurze ukáže, ako si ľahko a rýchlo uľaviť od bolesti chrbta, kĺbov a svalov pomocou týchto pružných pások.

V kurze sa naučíte základné techniky tejpovania :

 • ako sa používajú tejpovacie pásky a čo to vlastne tie tejpovacie pásky sú
 • ako pripraviť kožu na aplikáciu tejpovacej pásky
 • základné techniky aplikácie
 • ako tejpovať základné kĺby
 • ako zatejpovať svaly

 

ako na tejpovanie

 

Tejpovanie, známe tiež ako kineziotaping, je rehabilitačná technika, ktorá využíva špeciálne pružné pásky, tzv. tejpovacie pásky, na podporu telesných funkcií. Tieto pásky sú navrhnuté tak, aby napodobňovali pružnosť a hrúbku ľudskej kože, čo umožňuje voľný pohyb bez obmedzenia.

Lekcie kurzu:

 1. Koleno – pozrieme sa na to, ako zatejpovať kolenný kĺb.
 2. Krk – budeme sa zaoberať tým, ako si pomôcť od bolesti hlavy a krčnej chrbtice. Naučíme sa, ako zatejpovať šiju, aby sme sa týchto nepríjemných bolestí rýchlo zbavili.
 3. Predstavenie platenej časti
 4. Rameno – Ukážeme si univerzálne tejpovanie ramenného kĺbu, ktoré môže uľaviť od bolesti a pomáha kĺb stabilizovať.
 5. Lakeť – V poslednej dobe je medzi ľuďmi stále častejší tzv. syndróm tenisového lakťa. Ukážeme si najčastejší spôsob tejpovania lakťového kĺbu, ktorý možno okrem iného využiť práve pri týchto problémoch.
 6. Krížovo-bedrový kĺb – Budeme sa zaoberať krížovo-bedrovým kĺbom. Zatejpovanie tohto kĺbu môžeme využiť pri bolestiach bedier, krížovej oblasti alebo pri blokádach.
 7. Členok – Ak ste si niekedy vyvrtli členok, potom by sa vám mohla hodiť technika, ktorou sa tiež budeme zaoberať . Pomocou tejto techniky môžeme kĺb stabilizovať.
 8. Úvod do tejpovania svalov – V predchádzajúcich dieloch sme sa venovali kĺbom a predovšetkým ich stabilizácii. V ôsmej lekcii nášho kurzu si vysvetlíme základné techniky tejpovania svalov.
 9. Predlaktie – Univerzálnu techniku tejpovania predlaktia, si ukážeme v deviatej lekcii tohto kurzu kineziotapingu. Využijete ju pri syndróme karpálneho tunela, syndróme tenisového lakťa alebo pri preťažení predlaktia z manuálnej práce. Možnosti využitia tejto techniky sú skutočne široké.
 10. Bedrá – Jedna z najčastejšie využívaných techník je rozhodne tejpovanie bedier, teda spodnej časti chrbta. Výborná techniku  pri preťažení chrbta zo sedenia, manuálnej práce alebo pri ľahkých blokádach.
 11. Iliotibiálny trakt – Preťaženie iliotibiálneho traktu je najčastejšie u ľudí, ktorí často chodia, alebo u bežcov a cyklistov. Toto preťaženie sa prejavuje bolesťou vonkajšej časti kolena. Technikou, ktorú si ukážeme v tejto lekcii, môžeme zmierniť napätie v oblasti iliotibiálneho traktu.
 12. Lýtko – Skrátenie a preťaženie lýtok alebo napätie Achillovej šľachy – to všetko sa dá zmierniť využitím tejpovania lýtka.

 

Tejpovanie pre úľavu od bolesti

 

Pridajte sa k nášmu kurzu a naučte sa, ako si môžete sami pomôcť uľaviť od bolesti a zlepšiť svoje fyzické zdravie pomocou tejpovacích pások!

Zdieľaj kurz
 • Kurz obsahuje 3 lekcie zdarma
 • Doživotný prístup k lekciám
 • Certifikát o absolvovaní kurzu

Podobné kurzy

Moderné šitie pre začiatočníkov Naučte sa základy šitia v kurze Moderné šitie pre začiatočníkov. Vyrobte si hračky pre deti i domácich miláčikov, vrátane vkusných dekorácií nielen pre vlastné potešenie. Šitie...

Floristický kurz: Kvetinové dekorácie Online floristický kurz Kvetinové dekorácie pod vedením Adely Murínovej. Vytvoríte si zaujímavé kvetinové dekorácie a aranžmány, ktoré vám budú robiť radosť v priebehu celého roka. Kvetinové...

Naučte sa telefonovať ako profesionálny obchodník. Objavme spolu metódy, ako správne telefonovať. Predstavíme si základné pravidlá pri telefonovaní určené nielen pre obchodníkov. Ukážeme si, ako viesť hovory pre lepšie pocity,...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.