...

Kurz micro macramé – drhané šperky

Videokurz Micro macramé

Micro macramé, čiže drhanie – uzlovanie, je umenie tvorby nádherných šperkov pomocou uzlovania tenkých nití. Táto technika, ktorá je známa svojou precíznosťou a jemnosťou, umožňuje vytvárať detailné a komplexné vzory, ktoré vytvárajú elegantné náramkami, náhrdelníkmi, náušnice a iné doplnky. Micro macramé kombinuje tradičné remeselné techniky s moderným dizajnom, čím prináša jedinečné a osobité šperky, ktoré oslovia každého milovníka ručnej práce. Tvorba drhaných šperkov si vyžaduje trpezlivosť, zručnosť a kreativitu, ale výsledné kúsky sú nádherným dôkazom majstrovstva svojho tvorcu.

Popis kurzu “ ako vyrábať drhané šperky  „

Poďte sa naučiť vyrábať originálne šperky technikou micro macramé. Jedná sa o známe drhanie (alebo tiež uzlovanie), ktoré sa v súčasnej dobe teší čoraz väčšej obľube práve vďaka svojej micro podobe pri výrobe šperkov, náramkov, ozdôb , náušníc alebo čeleniek.

„Kurz micro macramé – drhané šperky“ je tu pre všetkých, ktorí sa chcú pod vedením lektorky Hany Heřmanovej naučiť vytvárať neobyčajné šperky, od úplných základov tejto techniky až po strednú pokročilosť.

V kurze Micro macramé sa naučíte:

 • ako na základné uzly a ich variabilnosť
 • ako uchytiť kamene dvoma odlišnými spôsobmi
 • ako vnímať a využívať princípy uzlovania
 • aké zvoliť pomôcky a ako vybrať vhodný materiál
 • ako vyrobiť nežné drobnosti aj zložitejšie šperky na krk, vrátane veľkého náramku
 • ako sa vydať cestou originality a jedinečnosti

 

micro macramé výroba šperkov

 

Tento kurz je vhodný ako pre úplných začiatočníkov, tak aj pre tých, ktorí už túto techniku vyskúšali a chcú sa posunúť ďalej. Je tiež ideálny pre tých, ktorí zvládajú macramé na veľkých šnúrach a priali by si rozšíriť svoje pole pôsobnosti o výrobu šperkov. Obsahom tohto videokurzu sú tri celodenné výukové celky  a k tomu sú pridané dve bonusové videá – výroba veľkého macramé lampášu a video o jedinečnosti.

Lekcie kurzu – Návody na micro macramé

 1. Predstavenie techniky
 2. Výroba mini náramku, špirálový uzol
 3. Výroba šperku, plochý uzol
 4. Predstavenie platenej časti
 5. Materiál, zdroje
 6. Ozdoba na priehlavok
 7. „Šnurovačka“ na kabošon (VVV) – trenažér
 8. Výroba šperku s kabošonom
 9. Dvojfarebná šnurovačka
 10. Postupnosť
 11. Rebrový uzol – trenažér
 12. Náramok z rebrového uzla, farebnosť, variácia
 13. Druhý spôsob uchytenia kabošonu – trenažér
 14. Výroba veľkého šperku
 15. Výroba veľkého náramku
 16. Rekapitulácia
 17. Bonus: Výroba svetlušky – veľké macramé
 18. Bonus: Jedinečnosť
 19. Ateliér Hania

 

Naučiť sa micro macramé prináša množstvo výhod a potešení. Táto technika podporuje manuálnu zručnosť a jemnú motoriku. Každý uzol si vyžaduje presnosť a precíznosť, čo zlepšuje vašu trpezlivosť a sústredenie.  Bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo skúsený remeselník, vždy je priestor na učenie sa a zlepšovanie.

Zdieľaj kurz
 • Kurz obsahuje 3 lekcie zdarma
 • Doživotný prístup k lekciám
 • Certifikát o absolvovaní kurzu

Podobné kurzy

Moderné šitie pre začiatočníkov Naučte sa základy šitia v kurze Moderné šitie pre začiatočníkov. Vyrobte si hračky pre deti i domácich miláčikov, vrátane vkusných dekorácií nielen pre vlastné potešenie. Šitie...

Floristický kurz: Kvetinové dekorácie Online floristický kurz Kvetinové dekorácie pod vedením Adely Murínovej. Vytvoríte si zaujímavé kvetinové dekorácie a aranžmány, ktoré vám budú robiť radosť v priebehu celého roka. Kvetinové...

Naučte sa telefonovať ako profesionálny obchodník. Objavme spolu metódy, ako správne telefonovať. Predstavíme si základné pravidlá pri telefonovaní určené nielen pre obchodníkov. Ukážeme si, ako viesť hovory pre lepšie pocity,...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.