...

Kurz Excel pre začiatočníkov

V kurze Excel pre začiatočníkov sa dozviete užitočné návody a informácie, naučíte sa Excel funkčne a efektívne používať.

Objavte užitočné funkcie prostredníctvom kurzu Excel pre začiatočníkov a zistite ako na Excel. Počítač je dnes samozrejmosťou, má ho takmer každý člen domácnosti. Preto je škoda ho nevyužiť naplno. Kurz Excel pre začiatočníkov vám prinesie potešenie z poznania niečoho nového. Ukážeme si, ako zoradiť záznamy v tabuľke, pozrieme sa na základné matematické, časové a textové funkcie a vytvoríme si prehľadné a pútavé grafy.

V kurze sa dozviete:

 • ako na Excel a základné funkcie
 • ako na základné operácie
 • ako na formátovanie
 • ako na podmienené formátovanie buniek
 • aké je radenie záznamov, filtrovanie
 • ako sa pracuje s viacerými listami
 • ako sa robia grafy
 • ako sa tvoria kontingenčné tabuľky

Úplným základom pre kurz Excel pre začiatočníkov je pochopiť základy programu. Zorientujeme sa v užívateľskom prostredí, budeme sa venovať popisu základnej plochy, ukážeme si, ako sprehľadniť tabuľky plné informácií, ako sčítať a priemerovať čísla v stĺpci a prevedieme si tabuľky do grafov. Zistíme veľa užitočných návodov, ako na Excel.

Online kurz excel pre začiatočníkov

Nahliadneme do funkcie formátovania. Naučíme sa formátovať bunky, meniť výšky a šírky riadkov a stĺpcov a pozrieme sa aj na automatické formátovanie. Kurz Excel pre začiatočníkov nám ukáže, ako na Excel a ušetrí nám veľa času aj práce, zjednoduší prácu a využijeme ho v zamestnaní aj v bežnom živote.

Ukážeme si, na čo slúži podmienené formátovanie buniek a ako ho využiť. Ďalej si ukážeme, ako efektívne zoradiť záznamy v tabuľke, pozrieme sa na základné matematické, časové a textové funkcie, budeme pracovať s viacerými listami, vytvoríme si prehľadné a pútavé grafy a v neposlednom rade pochopíme aj problematiku kontingenčných tabuliek. Naučíme sa používať aj filtrovanie.

Ukážeme si, ako sa používajú odkazy z iných listov, alebo dokonca z iných súborov. Excel pre začiatočníkov nám prezradí množstvo užitočných rád, ako na Excel a ako ho zmysluplne využívať. Kurz Excel pre začiatočníkov nás naučí formátovať bunky, tvoriť grafy, pracovať s odkazmi z iných listov a používať funkcie.

Naučíme sa tvoriť grafy a pustíme sa aj do maľovania organizačných tabuliek. Zvládneme aj kontingenčné tabuľky, ktoré sa používajú pri veľkom množstve údajov. Kurz Excel pre začiatočníkov nám dokáže, že Excel nie je až tak nič zložité a že je to užitočný pomocník.

Zdieľaj kurz
 • Kurz obsahuje 4 lekcie zdarma
 • Doživotný prístup k lekciám
 • Certifikát o absolvovaní kurzu

Podobné kurzy

Moderné šitie pre začiatočníkov Naučte sa základy šitia v kurze Moderné šitie pre začiatočníkov. Vyrobte si hračky pre deti i domácich miláčikov, vrátane vkusných dekorácií nielen pre vlastné potešenie. Šitie...

Floristický kurz: Kvetinové dekorácie Online floristický kurz Kvetinové dekorácie pod vedením Adely Murínovej. Vytvoríte si zaujímavé kvetinové dekorácie a aranžmány, ktoré vám budú robiť radosť v priebehu celého roka. Kvetinové...

Naučte sa telefonovať ako profesionálny obchodník. Objavme spolu metódy, ako správne telefonovať. Predstavíme si základné pravidlá pri telefonovaní určené nielen pre obchodníkov. Ukážeme si, ako viesť hovory pre lepšie pocity,...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.