...

Kreslenie technikou urban sketching

Videokurz Kreslenie technikou urban sketching

Urban sketching je fascinujúca technika kreslenia, ktorá nás pozýva objavovať krásu a charakter miestnych krajín, miest a ich architektúry. Je to spôsob, ako zachytiť okamihy v živote miest, od uličiek s historickými budovami až po moderné mestské panorámy.

Táto forma umenia sa vyznačuje spontánnosťou a rýchlosťou. Často sa vykonáva na mieste, priamo v prostredí, ktoré chceme zachytiť. Bez ohľadu na to, či ide o rušný mestský trh, pokojný park alebo historickú ulicu, urban sketching nám umožňuje ponoriť sa do atmosféry miesta a zachytiť jeho jedinečnosť.

Popis online kurzu Kreslenie technikou urban sketching

Urban sketching, ktorý sa stáva stále populárnejší, je moderná výtvarná technika na pomedzí kresby a maľby. V kurze Hany Dankovej „Kreslenie technikou urban sketching“ získate zručnosti potrebné na to, aby ste sa stali skutočným urban sketcherom.

Objavte fascinujúci svet urban sketchingu – rýchlych, voľných obrázkov kreslených priamo v teréne, svižne a autenticky. Naučte sa zachytiť unikátnu atmosféru daného okamihu, perspektívu ulíc, život a dianie v okolí. Vďaka sketchingu si tiež môžete vytvárať akýsi obrázkový denník z ciest.

Vo výtvarnom kurze „Kreslenie technikou urban sketching“ vás Hana Danková naučí, ako a na čo sa pozerať pri kreslení podľa skutočnosti. Naučíte sa, ako kresliť poslepiačky, spoľahlivo zachytiť domy a ulice v perspektíve, kresliť ľudí zblízka aj v diaľke, pracovať s rôznymi pomôckami a kombinovať techniky.

V úvode kurzu sa dozviete základy kresby podľa skutočnosti a tiež, ako pracovať s perspektívou alebo ako urobiť prvé skicovanie interiérov. Okrem základných zručností vám lektorka v kurze odovzdá tipy a triky, ako sa stať urban sketcherom. Takým, ktorý si užíva jednoduchú kresbu ľudí a maľovanie v meste.

Po absolvovaní kurzu budete schopní kresliť svoje vlastné obrázky v štýle urban sketchingu a obohatiť svoj život o túto kreatívnu a uvoľňujúcu aktivitu. Navyše získate nielen základné zručnosti v tejto výtvarnej technike, ale taktiež spoznáte rôzne techniky, ktoré vám pomôžu nájsť vlastný štýl a spôsob práce. Či už ste začiatočníci alebo skúsení kresliari, kurz s Hanou Dankovou vás určite obohatí a prinesie nové zážitky.

V kurze sa dozviete

 • ako a na čo sa pozerať, keď chcete kresliť podľa skutočnosti
 • ako kresliť poslepiačky
 • ako správne nakresliť domy a ulice v perspektíve
 • aké farby použiť a ako si ich správne pripraviť
 • ako pracovať so všemožnými pomôckami, ktoré sú pre sketching vhodné
 • ako kombinovať techniky

 

Počas kurzu sa dozviete viac o ďalších technikách práce s ceruzkou, pastelom, atramentmi či akvarelmi, ktoré vám pomôžu dosiahnuť žiaduce efekty a skvele vystihnúť atmosféru. Urban sketching je výborný spôsob, ako rozvíjať svoje umelecké schopnosti a zároveň si užívať radosť pri kreslení a maľovaní v meste.

videokurz urban sketching

 

Lekcie kurzu kreslenie urban sketching

 1. Pomôcky
 2. Prvé kroky v kresbe
 3. Perspektíva I
 4. Sketch v interiéri – linery a akvarel
 5. Predstavenie platenej časti
 6. Perspektíva II – ulica – teória
 7. Perspektíva v praxi
 8. Praha z ateliéru – lavírovaná perokresba
 9. Klasický urban sketch – pero a akvarel
 10. Dynamická kompozícia – lavírovaná perokresba
 11. Stromy
 12. Ľudia v perspektíve
 13. Ľudia v diaľke – zachytenie pozície tela
 14. Ľudia v diaľke v praxi
 15. Postava zblízka – pero + akrylové markery
 16. Postava zblízka – lavírovaná perokresba
 17. Príbeh v sketchi
 18. Brushpen
 19. Experiment s kombináciami techník
 20. Sketching štetcom

ceruzka a urban sketching

Pre urban sketching nie sú potrebné žiadne špeciálne nástroje ani materiály. Stačí papier a ceruzka alebo pero a môžeme sa pustiť do práce. Niektorí umelci preferujú kresbu tušom alebo akvarelom, aby dodali svojim dielam ďalšiu dimenziu a života.

Kreslenie urban sketching  – ide o viac ako len o vytvorenie vizuálnej repliky miesta. Je to o zachytení nálady, atmosféry a príbehu, ktorý sa odohráva pred našimi očami. Môžeme zahrnúť ľudí, ktorí sa pohybujú po uliciach, detaily architektúry a dokonca aj drobné momenty, ktoré inak unikajú pozornosti.

Okrem toho, že je urban sketching skvelým spôsobom, ako tráviť čas v meste, je tiež vynikajúcim spôsobom, ako rozvíjať svoje kresliarske schopnosti a pozorovacie zručnosti. Každý výlet do mesta sa môže stať príležitosťou na cvičenie a zdokonaľovanie našich umeleckých zručností.

Nech už sme začiatočníci alebo skúsení umelci, urban sketching nám otvára dvere do nekonečného sveta objavovania a tvorby. Je to spôsob, ako sa pripojiť k miestnej komunite umelcov, zdieľať svoje diela a inšpirovať sa prácou ostatných. Takže vezmime si ceruzku, vyrazme von a nechajme sa inšpirovať mestom okolo nás.

Zdieľaj kurz
 • Pozrite si 5 lekcií zdarma
 • Doživotný prístup k lekciám
 • Certifikát o absolvovaní kurzu

Podobné kurzy

Online kurz Natáčanie videa pre začiatočníkov Natáčanie videa môže byť skvelým spôsobom, ako vyjadriť svoju kreativitu a zdieľať svoje nápady s ostatnými. Nemusíte hneď investovať do drahého vybavenia. V dnešnej...

Videokur Micro macramé Micro macramé, čiže drhanie – uzlovanie, je umenie tvorby nádherných šperkov pomocou uzlovania tenkých nití. Táto technika, ktorá je známa svojou precíznosťou a jemnosťou, umožňuje vytvárať detailné...

Video kurz Tejpovanie , alebo “ Ako si uľaviť od bolesti pomocou tejpovacích pások „ Tejpovanie, alebo kinesiotaping, je moderná technika využívaná športovcami, fyzioterapeutmi a jednotlivcami na zmiernenie bolesti, podporu...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.