Hra na klavír

Naučte sa hrať na klavíri

Online kurz „Hra na klavír“ je vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých. S profesionálnymi inštruktormi a interaktívnymi lekciami sa naučíte základy klavíra alebo zdokonalíte svoje techniky. Objavte rôzne hudobné štýly a postupne sa rozvíjajte vo vašom hudobnom umeleckom vyjadrení. S online kurzom získate dôveru a zručnosti potrebné na to, aby ste sa stali zručným klaviristom. Pridajte sa k nám a začnite hrať svoje obľúbené skladby!

Naučiť sa hrať na akýkoľvek hudobný nástroj si vyžaduje nielen trochu talentu a nadanie, ale hlavne usilovnosť a trpezlivosť. U klavíra aj piana to platí dvojnásobne, pretože správny klavirista by mal vedieť čítať noty v husľovom aj basovom kľúči, hrať oboma rukami dohromady a ešte používať pedál.

To všetko sa naučíte v kurze „Hra na klavír” s lektorkou Táňou Vaněčkovou. Tento kurz je určený pre všetkých, ktorí v detstve na klavír alebo piano hrali a chcú si zopakovať to, čo už dávno zabudli, aj pre tých, ktorí s hudobným nástrojom ešte len začínajú.

Ako sa naučiť hrať na klavír

V kurze sa naučíte:

  • ako pri klavíri sedieť
  • ako sa naučiť správny prstoklad
  • aké sú druhy úderov
  • ako sa orientovať v hudobnom zápise
  • ako hrať podľa akordových značiek
  • ako zahrať sprievod pesničky
  • ako, kedy a prečo sa používa pedál

Lektorka Táňa Vaněčková vás naučí hrať na klavíri známe a obľúbené pesničky, aby pre vás bolo učenie zaujímavejšie a zábavnejšie. Okrem ľudových pesničiek to bude napríklad Love Me Tender, Óda na radosť alebo Bon soir, mademoiselle Paris. Tak sa máte na čo tešiť. Pod videami budú k dispozícii aj noty na stiahnutie.

Hra na klavír nie je taká zložitá, ale bez každodenného cvičenia to nepôjde. Začnite pomaly, s ničím neponáhľajte a uvidíte, že sa pokrok dostaví. Ako lektorka hovorí: „Lepší menší efekt ako väčší defekt”.

Ako sa naučiť hrať na klavíry

 

Zdieľaj kurz
  • Kurz obsahuje 4 lekcie zdarma
  • Doživotný prístup k lekciám
  • Certifikát o absolvovaní kurzu

Podobné kurzy

Veľký kurz chudnutia – Zbavte sa nadváhy efektívne a zdravo Veľký kurz chudnutia o tom, ako zhodiť prebytočné kilogramy a ako si udržať novú váhu. Chudnutie je pre mnohých ľudí...

Hráme na ukulele – Kompletný sprievodca pre začiatočníkov Naučte sa hrať najpoužívanejšie rytmy a akordy na ukulele, aby ste si mohli zahrať väčšinu známych pesničiek. Ukulele, malý nástroj s veľkým...

Online kurz Výroba strieborných šperkov: Vytvorte si vlastné jedinečné kúsky Naučte sa tvoriť vo svojich dlaniach s unikátnou modelovacou hlinou a vytvorte si tak jedinečný strieborný šperk. Výroba strieborných šperkov...