Floristický kurz: Kvetinové dekorácie

Floristický kurz: Kvetinové dekorácie

Online floristický kurz Kvetinové dekorácie pod vedením Adely Murínovej. Vytvoríte si zaujímavé kvetinové dekorácie a aranžmány, ktoré vám budú robiť radosť v priebehu celého roka.

Kvetinové dekorácie sú nadčasovým a univerzálnym spôsobom, ako skrášliť akýkoľvek priestor a vniesť doň prírodnú krásu a sviežosť. Bez ohľadu na to, či ide o interiér vášho domova, kancelárie alebo vonkajšie priestory, kvety dokážu okamžite oživiť atmosféru a dodať miestnosti nový rozmer.
V kurze Adély Murínovej si osvojíte základné floristické techniky (viazanie, vypichovanie, lepenie, prepletanie, skobičkovanie, zosadzovanie, navliekanie, voľné vkladanie stoniek), naučíte sa pracovať so živým, sušeným aj umelým rastlinným materiálom a vytvoríte si rôzne interiérové aj exteriérové dekorácie, ktoré budú tematicky ladené do jednotlivých ročných období.

Floristický kurz: Kvetinové dekorácie“ je vhodný aj pre začiatočníkov, ktorí nemajú s floristikou žiadne skúsenosti, ale majú záujem dostať sa floristike viac pod kožu, naučiť sa nové veci a predovšetkým si v pohodlí domova vytvoriť rozličné kvetinové dekorácie.

Viazanie a aranžovanie kvetov: Od základov po pokročilé aranžmány

V kurze sa dozviete:

 • aké náradie a pomôcky budete potrebovať
 • aké základné floristické techniky budete používať
 • ako správne pracovať so živým, sušeným a umelým rastlinným materiálom
 • ako správne uviazať darčekovú kyticu zo živých kvetov
 • ako technikou vypichovania vytvoriť kvetinový boxík zo živých kvetín
 • ako vytvoriť zaujímavé vence technikou viazania, prepletania a lepenia
 • ako vyrobiť kvetinové dekorácie do interiéru pomocou techniky navliekania či voľného vkladania stoniek
 • ako správne zhotoviť zosadzovanú nádobu s prízdobou za pomoci techniky skobičkovania

 

floristický kurz dekorácie z kvetov

 

Profesionálna floristka Adéla Murínová vám v tomto kurze aranžovania kvetov odovzdá aj množstvo praktických tipov a rád, vďaka ktorým si trúfnete vyrobiť najrôznejšie kvetinové dekorácie. Tieto dekorácie vám potom môžu skrášliť interiér alebo ich môžete venovať ako zaujímavý darček.

Majstrovstvo kvetinových aranžmánov: Kompletný priebeh pre začiatočníkov

 1. Náradie, pomôcky a materiál
 2. Základné floristické techniky
 3. Závesná dekorácia v tvare kruhu
 4. Predstavenie platenej časti
 5. Darčeková kytica
 6. Kvetinový box
 7. Kvetinové doplnky
 8. Jarná dekorácia na stôl
 9. Veľkonočný veniec na dvere
 10. Letná dekorácia zo sušených rastlín
 11. Jesenný veniec
 12. Zosádzaná nádoba s prízdobou
 13. Zimné dekorácie
 14. Adventný veniec
 15. Vianočný svietnik

 

Kvetinové dekorácie sú jednoduchým, no efektívnym spôsobom, ako priniesť do vášho života viac radosti a krásy. Skúste rôzne kombinácie a objavujte nekonečné možnosti, ktoré kvety ponúkajú.

Zdieľaj kurz
 • Kurz obsahuje 4 lekcie zdarma
 • Doživotný prístup k lekciám
 • Certifikát o absolvovaní kurzu

Podobné kurzy

Veľký kurz chudnutia – Zbavte sa nadváhy efektívne a zdravo Veľký kurz chudnutia o tom, ako zhodiť prebytočné kilogramy a ako si udržať novú váhu. Chudnutie je pre mnohých ľudí...

Hráme na ukulele – Kompletný sprievodca pre začiatočníkov Naučte sa hrať najpoužívanejšie rytmy a akordy na ukulele, aby ste si mohli zahrať väčšinu známych pesničiek. Ukulele, malý nástroj s veľkým...

Online kurz Výroba strieborných šperkov: Vytvorte si vlastné jedinečné kúsky Naučte sa tvoriť vo svojich dlaniach s unikátnou modelovacou hlinou a vytvorte si tak jedinečný strieborný šperk. Výroba strieborných šperkov...