...

Drôtované šperky pre začiatočníkov

Video kurz Drôtované šperky pre začiatočníkov

Máte chuť na tvorivé chvíle a radi by ste sa naučili niečo nové? Pridajte sa k nášmu kurzu Drôtované šperky pre začiatočníkov a objavte čaro vlastnoručne vyrobených šperkov! S lektorkou Annou Monsterance sa naučíte vyrábať krásne drôtované šperky – prstene, náušnice, prívesky, náramky alebo spony do vlasov.

Počas tohto kurzu sa naučíte základné techniky drôtovania, spoznáte rôzne druhy drôtov a náradia, ktoré sú potrebné na tvorbu šperkov. Pod vedením skúsenej lektorky si vyskúšate vytvoriť svoje vlastné náušnice, náramky a prívesky. Nemusíte mať žiadne predchádzajúce skúsenosti, kurz je navrhnutý tak, aby bol zrozumiteľný a zábavný pre každého.

Objavte umenie drôtovania šperkov: Kurz pre začiatočníkov:

Drôtovanie je stará slovanská technika pôvodne iba na úžitkové veci: opravu rozbitých hrncov, výrobu vešiačikov alebo napríklad pomôcok do kuchyne. Dnes už v pôvodnej podobe nepretrváva, ale transformovala sa do podoby estetickej. Pomocou drôtovania sa dajú vyrobiť krásne a originálne šperky a lektorka Anna Monsterance v nasledujúcich videách ukáže, ako na to. Na tradičný spôsob drôtovania, ako ho poznáme zo skríň našich babičiek, naráža aj moderná tendencia zo zahraničia, najmä v Amerike rozšírený tzv. wire-wrapping (voľne preložené ako motanie drôtov). Základy tejto techniky vám lektorka v kurze tiež predstaví a vďaka jednoduchosti základných výpletov budete sami vedieť obe techniky kombinovať. Čisto touto technikou sú vedené napríklad diely kurzu „Kľúč“ a „Prívesok v tvare listu“.

Lektorka myslela na všetko, preto je kurz koncipovaný od najjednoduchších návodov až po tie zložitejšie. Ak ste ešte nikdy nedržali v ruke klieštiky, nevadí. Všetko sa postupne dozviete a naučíte a hlavne, kurz si môžete kedykoľvek zastaviť a znova prehrať.

Naučte sa tvoriť šperky z drôtu:

 • aké pomôcky a druhy drôtov môžete na drôtovanie šperkov používať
 • ako drôt pred začiatkom tvorby pripraviť
 • ako vyrobiť náušnicové háčiky za zlomok predajnej ceny
 • ako vyrobiť jednotlivé šperky: náušnice, náhrdelník, náramok, prstienok aj sponku do vlasov
 • ako šperky napatinovať
 • ako sa tepe a ohýba drôt

 

online kurz drôtovanie šperkov pre začiatočníkov

 

V návodoch nájdete všetky druhy šperkov. Vyrobíte si náušnice, prívesky, celý set aj s náramkom a dokonca aj sponu do vlasov. V niektorých návodoch je viac alternatív a nápadov, ako sa dajú šperky ďalej ozvláštniť.

Lekcie kurzu o drôtovaní šperkov:

 1. Pomôcky a materiály
 2. Náušnicové háčiky
 3. Predstavenie platenej časti
 4. Tepané náušnice
 5. Hráškové struky
 6. Husľové kľúče
 7. Jednoduchý oplet kryštálu
 8. Kvetinové náušnice
 9. Kľúč
 10. Ružičkový set
 11. Prívesok v tvare listu
 12. Náramok
 13. Spona do vlasov
 14. Bonus – patinovanie šperkov

 

Pridajte sa k nám a objavte radosť z ručnej práce!

Zdieľaj kurz
 • Kurz obsahuje 3 lekcie zdarma
 • Doživotný prístup k lekciám
 • Certifikát o absolvovaní kurzu

Podobné kurzy

Moderné šitie pre začiatočníkov Naučte sa základy šitia v kurze Moderné šitie pre začiatočníkov. Vyrobte si hračky pre deti i domácich miláčikov, vrátane vkusných dekorácií nielen pre vlastné potešenie. Šitie...

Floristický kurz: Kvetinové dekorácie Online floristický kurz Kvetinové dekorácie pod vedením Adely Murínovej. Vytvoríte si zaujímavé kvetinové dekorácie a aranžmány, ktoré vám budú robiť radosť v priebehu celého roka. Kvetinové...

Naučte sa telefonovať ako profesionálny obchodník. Objavme spolu metódy, ako správne telefonovať. Predstavíme si základné pravidlá pri telefonovaní určené nielen pre obchodníkov. Ukážeme si, ako viesť hovory pre lepšie pocity,...

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.