Online kurzy fotenia – prehľad

kurz fotografovania

Kurz fotenia je aj na internete veľmi populárny. Nájdeš ich tisícky. Ak máš v úmysle doplniť si svoje foto-vzdelanie, vybrali sme pre teba niekoľko najpopulárnejších zahraničných webov s online kurzami fotografovania. Ťažko určiť, ktorá z nich je najlepšia. Všetky ponúkajú veľké množstvo užitočných tipov, trikov či podrobných tutoriálov a techník, častokrát aj od renomovaných fotografov. Pravdepodobne si nájdeš niečo pre seba na hociktorej z týchto platforiem.

Ak sa chceš vzdelávať v slovenčine, pozri si náš kurz fotografovania, v ktorom traja oceňovaní fotografi učia, ako rozmýšľať pri fotografovaní:  ako zachytiť príbeh, ako vložiť do fotografie emóciu, ako pracovať s prirodzeným či umelým svetlom či ako pracovať s objektom fotografie a zvoliť si správnu lokáciu na fotenie. To všetko sú veci, ktoré posunú tvoje fotografie na úplne nový level. Tu je trailer ku kurzu:

MasterClass – Annie Leibovitz

Annie Leibovitz je posledná osoba, ktorá fotila portrét Johna Lennona. Fotila pre časopis Rolling Stone, kde sa stala vôbec ako prvá žena hlavnou fotografkou. V tomto kurze fotenia na MasterClass učí filozofiu, ktorá je za jej fotografovaním. Vysvetľuje, ako rozvinúť koncepty, ako pracovať s objektmi, fotiť s prirodzeným svetlom a ako fotografie oživiť v post-produkcii.

Cena: 100 €

CreativeLive

Široká ponuka online kurzov o fotografii, ktorá sa ešte delí na rôzne podkategórie: portréty, svadobné či rodinné fotografie, práca so svetlom, post-produkcia a ďalšie. Dohromady stovky kurzov, ktoré učia experti.

Cena: priemerne cca 100 $

Udemy

Neuveriteľných takmer 1500 kurzov na všetky možné témy spojené s fotografiou pre rôzne úrovne pokročilosti. Rozdielna kvalita kurzov od vynikajúcich až po podpriemerné. Najväčšou výhodou kurzov na Udemy je cena – ak si vychytáš zľavu, tak vieš dostať akýkoľvek kurz za cca 12 eur.

Cena: 12 $ (po zľave)

KelbyOne

Online fotografická škola, ktorú založil Scott Kelby, autor bestsellerov o Lightroome a fotografii. Množstvo kurzov rozdelených do asi 20-tich kategórii.

Cena: 10 $ /mesačne, (20 $/mesačne pri plnom členstve)

Clickin moms

Tento zdroj je trochu iný. Je tu predovšetkým komunita fotografov, kde sa môžeš pýtať otázky a zdieľať svoje skúsenosti. Nájdeš tu však aj stovky tutoriálov. Táto stránka je zameraná hlavne na ženy.

Cena: 10 $ /mesačne

Zaujíma ťa online vzdelávanie? Na Kurzone pripravujeme špičkové online kurzy s úspešnými lídrami svojich profesií. Sleduj nás na Facebooku, nech máš prehľad o našich najnovších kurzoch.