Šach

sach-foto2
10
feb
39.00 €

Šach je disciplína, v ktorej môžete zažiť čistú radosť z premýšľania,“ hovorí šachový veľmajster Ján Markoš, ktorý je lektorom tohto kurzu. A takúto radosť z rozmýšľania zažiješ aj v tomto šachovom kurze. Ján Markoš ťa svojím pokojným rozprávaním zavedie do tajov hry, ktorej hlavnou esenciou je práve rozmýšľanie. Objavíš strategické a taktické postupy, o ktorých si možno doteraz nevedel. Pochopíš skutočnú silu jednotlivých figúr. Ako demonštrácia týchto postupov ti poslúžia svetovo známe šachové partie veľmajstrov ako aj partie samotného lektora. Tvoja hra sa vďaka tomuto kurzu dostane na vyššiu úroveň a ty si budeš môcť naplno vychutnať jej čaro. Zistíš, ako hrať šach ako skutočný šachový veľmajster.

Kto je lektor?

Ján Markoš je šachový veľmajster a dlhoročná šachová jednotka na Slovensku. Bol majstrom Európy do 16 rokov, reprezentoval Slovensko na šachových olympiádach, jeho najvyššie dosiahnuté ELO je 2602. Jeho kniha o šachu s názvom Pod hladinou získala prestížnu cenu Kniha roka od Anglickej šachovej federácie, ktorej predchádzajúcimi laureátmi boli Garri Kasparov či Judit Polgárová.

 

Pre koho je kurz?

Kurz šachu je určený mierne a stredne pokročilým šachistom. Či už hrávaš šach online, alebo proti priateľom a rodine, tento online kurz zlepší tvoju hru a zvýši radosť z nej.

     

 

Čo sa naučíš?

– Od čoho závisí kvalitné postavenie figúry
– Aký je správny postup zapojenia figúr do hry
– Ako vyhľadať a zaútočiť na slabinu súpera
– Ktoré figúry sú citlivé na centrum a ktoré nie
– Ako získať prevahu nad súperom
– Aký je rozdiel medzi stratégiou a taktikou
– Čím sa líši absolútna väzba od tej relatívnej
– Vidličky a iné typy dvojitých úderov
– Ako využívať odťažný šach, dvojitý šach, zavlečenie a odvlečenie
– Aké sú silné a slabé stránky jednotlivých figúr

Lektori

Admin bar avatar

Šachový veľmajster a dlhoročná šachová jednotka na Slovensku. Vyštudoval teológiu a filozofiu na Karlovej univerzite v Prahe. Bol majstrom Európy do 16 rokov, reprezentoval Slovensko na šachových olympiádach, jeho najvyššie dosiahnuté ELO je 2602. Jeho kniha Pod hladinou získala prestížnu cenu Kniha roka od Anglickej šachovej federácie. Jej predchádzajúcimi laureátmi boli Garri Kasparov či Judit Polgárová. Spoluzakladal Sokratov inštitút, ktorý aj štyri roky viedol. Venuje sa tiež kurzom o kritickom myslení či kurzom pre manažérov Rozhoduj sa ako šachový veľmajster.

5.0

3 hodnotenia

5 bodov
100%
4 body
0%
3 body
0%
2 body
0%
1 bod
0%
 • Jaro Stancik

  Odporúčam.

  Kurz mi odkryl súvislosti, ktoré mi celý život unikali a dal viacej cenných rád. Teším sa na dotlač Markošovej knihy.
 • Peter Duban

  Spokojnost

  Dakujem, kurz naplnil moje ocakavania
 • karolina33

  Výborný kurz!

  Výborný kurz! Z pána Markoša vyžaruje veľký pokoj a dobre sa počúva. Šach hrávam od malička, ale priznám sa, že viacero lekcií bolo aj pre mňa úplne nových a doteraz som sa nad tým nezamýšľala. Kurz mi pomohol zlepšiť moje šachové schopnosti a objavila som novú chuť do šachu :)
39.00 €

Zľava čoskoro skončí, tak neváhaj!

Toto získaš:

  TOP kurz od šachového veľmajstra

 70 min videa, 16 lekcií

  14-dňová garancia vrátenia peňazí

  Doživotný prístup

  Možnosť darovať kurz