Kde nájdeš najlepšie online kurzy

Online kurzy sú globálnym trendom. Získavanie nových zručností sa vďaka nim stalo oveľa dostupnejšie. V tomto blogu ti predstavíme najväčšie a najpopulárnejšie platformy pre online kurzy. Niektoré sú úplne zadarmo, prípadne si ich môžeš vyskúšať na nejaký čas zadarmo. Samozrejme, potrebuješ ovládať angličtinu. Ak sa chceš vzdelávať v slovenčine, využi našu platformu Kurzona.

Coursera

Na získanie vzdelania z Harvardu či MIT nemusíš platiť nehorázne školné a cestovať do USA. Tieto univerzity, ako aj ďalšie špičkové svetové univerzity ponúkajú kurzy pre verejnosť v rámci MOOC (Massive Open Online Courses). Coursera je asi najväčšia z nich. Nachádzajú sa tu neplatené kurzy v rámci stoviek špecializácií. Súčasťou kurzu sú okrem online prednášok aj úlohy. Biznis model tejto platformy je postavený na tom, že po absolvovaní kurzu môžeš získať medzinárodne uznávaný certifikát, za ktorý sa platí.

edX

Veľmi podobná platforma ako Coursera s rovnakým biznis modelom. Treba si uvedomiť, že tieto dve stránky ponúkajú predovšetkým akademické kurzy, ale zase vyučované tými najlepšími akademikmi sveta.

Udacity

Ponúka kurzy viac orientované na biznis potreby. Kurzov tu nie je až tak veľa, ale najmä tie platené idú do hĺbky. Na príprave kurzov sa podieľajú aj takí hráči, ako Google či Microsoft a tematicky sú zamerané na technológie a IT.

Udemy

Asi najväčšia databáza kurzov, ktorá tematicky pokrýva asi všetko. Platí sa tu za každý kurz zvlášť, ale Udemy robí pravidelné zľavové akcie a kurz vtedy stojí len okolo 10 eur. Nachádzajú sa tu slabšie, ale aj vynikajúce kurzy.

Lynda

Lyndu odkúpila v roku 2015 spoločnosť LinkedIn. Je určená pre rozvoj najmä biznis zručností, prípadne technologických zručností. Funguje na princípe, že si kúpiš základné alebo prémiové predplatné, pričom na nejakú dobu si to môžeš vyskúšať zadarmo.

Skillshare

Nachádza sa tu veľké množstvo kurzov na získanie rôznych skilov – väčšinou ide o kurzy v oblasti hobby, umenia, technológií, ale aj ďalších. Kvalita kurzov sa mi subjektívne zdá nižšia než pri iných platformách (nájdu sa tu však aj dobré kurzy), ale zase je tu najpriaznivejšia cena predplatného, plus rôzne zľavy a akcie.

Study.com

Nájdeme tu vyše 4000 kurzov, ale opäť ide o akademické vzdelávanie. Platforma je najmä určená pre študentov a učiteľov. Kurzy sú veľmi zrozumiteľné. Platí sa tu predplatné, ale môžeš si to tu najskôr vyskúšať zadarmo.

Khan Academy

Ide o neziskový projekt financovaný darmi a online kurzy sú bezplatné. Obsah má formu Youtube videí a kopíruje štruktúru klasických školských predmetov. Projekt má už viacero jazykových mutácií, vrátane češtiny.

Code Academy

Interaktívny spôsob učenia sa programovať. A navyše zadarmo, aj keď sú tu aj platené prémiové balíčky. Každopádne, ak sa chceš naučiť programovať, Code Academy je pre teba jasná voľba.

Zaujíma ťa online vzdelávanie? Na Kurzone pripravujeme špičkové online kurzy s úspešnými lídrami svojich profesií. Sleduj nás na Facebooku, nech máš prehľad o našich najnovších kurzoch.

Diskusia